ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Co można znaleźć pod maską samochodu?

pod maską samochodu

W dzisiejszych czasach większość ludzi posiada samochód, czasem nawet kilka. Jednak nie wszyscy wiedzą co dokładnie znajduje się pod maską samochodu. To duży błąd z ich strony. Warto posiadać taką wiedzę, ponieważ może się przydać podczas niespodziewanych sytuacji. Co można znaleźć pod maską samochodu?

Akumulator, filtr i wlew oleju

Znajduje się tam naprawdę wiele mniej lub bardziej istotnych urządzeń. Każdy element spełnia pewną niezbędną funkcję, dzięki której samochód może sprawnie funkcjonować. W środku znajduje się między innymi akumulator, różnego rodzaju filtry, wlew oleju, bezpieczniki czy paski. Oczywiście to nie całe wnętrze jakie skrywa pod maską komora silnika samochodu, jednak kierowca powinien znać przynajmniej podstawowe, najważniejsze części.Akumulator to źródło, czy pewnego rodzaju magazyn energii w samochodzie. Jest on istotnym elementem, o czym można się przekonać w mroźne, zimowe dni. Filtr i wlew oleju to urządzenia, które trzeba wymieniać w miarę upływu czasu. Nie tylko olej, ale również filtr powinien ulegać wymianie. Należy o niego dbać, ponieważ oczyszcza on olej z wszelkich zanieczyszczeń. Na szczęście ich wymiana jest łatwa i można robić to samodzielnie.

Paski i układ chłodzenia

Pod maską samochodu kryje się wiele pasków. Nie znajdują się tam bez powodu, ponieważ pełnią istotne funkcje. Pasek klinowy napędza między innymi pompę wodną i alternator. Natomiast zadaniem paska rozrządu jest przenoszenie napędu z wału korbowego na wałki rozrządu. Pod maską samochodu znaleźć można również chłodnice. Zapewne jej funkcja jest wszystkim znana. Zadaniem chłodnicy jest, jak sama nazwa mówi chłodzenie silników spalinowych. Dokładniej mówiąc układ chłodzenia utrzymuje prawidłową temperaturę silnika. To nie koniec części znajdujących się pod maską samochodu. Warto lepiej zapoznać się z tymi elementami. Każdy kierowca powinien mieć przynajmniej podstawową wiedzę o tych urządzeniach. Te informacje mogą być istotne podczas niespodziewanych sytuacji lub zwykłej awarii samochodu. Czasem nie ma możliwości skontaktowania się ze specjalistą i trzeba sobie radzić samemu. Wtedy wiedza na temat budowy i funkcji części samochodowych może okazać się niezbędna.

3.8/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *