Wymiana chłodnicy klimatyzacjiNiewątpliwie chłodnica klimatyzacji, bywa określana też mianem tzw. skraplacza. Trzeba pamiętać, że znajduje się ona na froncie samochodu, nieopodal chłodnicy silnika. Celem działania chłodnicy klimatyzacji jest nic innego jak swoiste transferowanie do otoczenia ciepła, zaczerpniętego skądinąd z wnętrza samego samochodu za pomocą mechanizmów roboczych klimatyzacji.

Z racji swojego umiejscowienia chłodnica ta jest podatna na mechaniczne uszkodzenia. Te natomiast powodować mogą różnorodne nieszczelności. Uszkodzenie może też oznaczać kłopotliwe zatkanie przestrzeni między kanalikami chłodnicy. To poważny problem, który hamuje swobodny przepływ powietrza, a w konsekwencji zaburza normalne funkcjonowanie urządzenia. Co zrobić w takim właśnie przypadku? No cóż, niezbędna jest wymiana chłodnicy klimatyzacji.

Aby w ogóle można było myśleć o rozpoczęciu pracy przy szeroko pojętym układzie klimatyzacji, niezbędne jest odessanie tak zwanego czynnika roboczego. Potem z kolei można po prostu odłączyć przewody, które prowadzą bezpośrednio do skraplacza, po czym wymontować go. Jednocześnie należy nadmienić, iż dużo zależy tu od specyfiki i konstrukcji danego samochodu, albowiem niekiedy całe przedsięwzięcie może wymagać demontażu również chłodnicy silnika albo i innych podzespołów, które są w najbliższej okolicy. Następnie po wydobyciu wysłużonej chłodnicy (z kłopotami lub bez) montowana jest – w jej miejsce – kompletnie nowa już część. Potem pozostaje kwestia podłączana do niej przewodów.


Zadzwoń pod numer kontakt mechanik bydgoszcz 786 865 480 i umów się na wizytę. Oferujemy krótkie terminy napraw. Przekonaj się sam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *