ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Jakie auto kupić do 30000 zł?

Jakie auto do 30000 zł?

Samochodów na naszym rynku pojazdów używanych jest bardzo wiele. Jeśli jednak mamy określoną maksymalną kwotę jaką możemy wydać na nasz wymarzony pojazd, to wybór staje się trudny. Trzeba przecież kupić coś, co będzie się nam podobało, dawało radość z jazdy, a przede wszystkim nie będzie strasznie drogie w utrzymaniu.

Czy kupie samochód do 30000 zł?

 1. Skoda Octavia II

  skoda octavia II

  proponowanej kwocie możemy szukać Skody Octavii II generacji z ostatnich lat produkcji. Będzie to model ze stosunkowo bogatym wyposażeniem. Kwota pozwala na poszukiwania samochodu krajowego, co również jest sporym atutem. W przypadku tego samochodu świetnym wyborem będzie jednostka wysokoprężna 1.6 TDI, choć jeśli zależy nam na stosunkowo niskim przebiegu auta to warto poszukać wersji benzynowych. Instalacje gazowe dosyć dobrze się w nich sprawdzają, a serwisowanie Octavii nie jest bardzo kosztowne, co powinno mieć ogromne znaczenie przy wyborze samochodu.

 2. Audi A6 z lat 2004-2008

  Audi A6

  Jeśli zależy nam na samochodzie o klasę wyżej, to Audi będzie świetnym wyborem. Samochód będzie jednak znacznie starszy i droższy w utrzymaniu. W tej kwocie możemy szukać wersji benzynowej 2.4, która jest chyba najlepszym wyborem w przypadku samochodów ponad 10 letnich. Audi A6 da nam na pewno spory komfort podczas jazdy. Warto szukać pojazdu z manualną skrzynią biegów, a jeśli decydujemy się już na automat to powinniśmy go dokładnie sprawdzić, ponieważ usterki mogą być bardzo drogie. Jeśli kupimy zadbany egzemplarz, to będziemy naprawdę zadowoleni. Niestety na naszym rynku jest masa samochodów sprowadzanych, które mają przebiegi w okolicach pół miliona kilometra. Warto szukać pojazdu krajowego, a kwota 30 tysięcy złotych powinna spokojnie wystarczyć, aby taki zakupić.

 3. Honda Civic (UFO)

  Futurystyczna Honda Civic może się podobać. W podanej kwocie również możemy znaleźć egzemplarze z końca produkcji tego modelu. Bardzo niska awaryjność jest ogromną zaletą tych samochodów. Na naszym rynku możemy spotkać bardzo wiele egzemplarzy z pierwszej ręki, co również jest zaletą.Model ten występował w wersjach benzynowych 1.4 i 1.8 jak i wysokoprężnych 2.2. Najwięcej znajdziemy egzemplarzy z silnikami 1.4. Warto jednak wybrać mocniejszą jednostkę 1.8, która nie spali więcej, a zagwarantuje znacznie lepsze osiągi. Diesle w większości przypadków to oferty sprowadzane z zagranicy i ze sporymi przebiegami. Warto sobie je odpuścić.

 4. Dacia Duster

  W tej kwocie możemy szukać samochodu prawie nowego jeśli zdecydujemy się na wersje benzynową bez większych luksusów na wyposażeniu.Jednostki wysokoprężne z napędem 4×4 to znacznie większy wydatek jednak za 30 tysięcy możemy szukać takiej z lat 2014-2016. Dacia Duster to tanie w utrzymaniu auto, które cechuje się sporą bezawaryjnością. Jeśli nie zależy nam na zazdrości sąsiadów, a chcemy mieć auto stosunkowo tanie, młode i bezawaryjne, to warto rozważyć właśnie ten zakup.

 5. Volkswagen Golf VI

  Volkswagen Golf szóstej generacji to auto które nadal nieźle się prezentuje i przyciąga uwagę. Warto szukać modelu z silnikiem 1.6 tdi, który podobnie jak w Octavii jest bardzo udaną jednostką. Kwota pozwala szukać pojazdu krajowego z lat 2009-2011. Jeśli znajdziemy egzemplarz od pierwszego właściciela, to na pewno będziemy zadowoleni.

Źródła użytych zdjęć w artykule:
5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *