ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 [email protected]

Galeria

Poniżej przedstawiamy “kwiatki” z naszego podwórka:

sitko-z-pompy-olejowej-1
Zapchane sitko z pompy olejowej
sitko-z-pompy-olejowej
Wyczyszczone sitko z pompy olejowej

Filtry w układzie klimatyzacji można doprowadzić do takiego stanu jak na zdjęciach ale można się liczyć z wizytą u alergologa. Zapchany filtr nie przepuszcza powietrza a jak przepuści to je ,,czuć”. Zaparowane szyby to kolejny objaw zużytego filtra.W takim wypadku wymiana i ozonowanie całego układu naprawdę jest wskazana.

Filtry w układzie klimatyzacji 1
Filtry w układzie klimatyzacji 1
Filtry w układzie klimatyzacji 2
Filtry w układzie klimatyzacji 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głowica po regeneracji.Podczas eksploatacji ma prawo się uszkodzić uszczelka czy wypalić zawory. Naprawa nie kosztuje majątku i nie trwa tygodniami a śladu nie zostawia. Po takiej naprawie na pewno wzrośnie moc i w zależności od powodu spadnie zużycie oleju lub płynu o paliwie nie wspomnę.

Głowica po regeneracji 1
Głowica po regeneracji 1
Głowica po regeneracji 2
Głowica po regeneracji 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Każdy myśli ,że producent zadbał o interes kupującego i zabezpieczył mu na wieki blachę przed rdzą? A tu niespodzianka! Tylko na okres gwarancji! Oto dowód! Samochód nad nadkolami i osłonami nie jest zabezpieczony! Dowiadujemy się o tym jak jest już za późno! Przypadek?

Samochód nad nadkolami i osłonami nie jest zabezpieczony
Samochód nad nadkolami i osłonami nie jest zabezpieczony
Przykład jak producent dba o Twoją kasę. Najczęściej konserwowanymi autami w warsztacie są wszelkiej numeracji Mazdy. Ich nadkola wykonane są z materiału (coś jak filc). Po namoczeniu idealnie trzymają wilgoć. Po ich zdjęciu jak na załączonych fotografiach niespodzianka! W progi można włożyć rękę! Po zaklejeniu otworów do środka progów nie dostaje się już błoto a nadkole wygląda fabrycznie. Na szczęście krajowe zamienniki nadkola są plastykowe i stosunkowo tanie. Ale decyzja zawsze należy do właściciela.
Przed konserwacją 1
Przed konserwacją 1
Przed konserwacją 2
Przed konserwacją 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Po konserwacji podwozia 1
Po konserwacji podwozia 1
Po konserwacji podwozia 2
Po konserwacji podwozia 2

 

 

 

 

 

 

 

 

“Głośno warczący” samochód, spadek mocy, wzrost zużycia paliwa. To są częste skutki awarii nawet najlepszego markowego  np. firmy BOSAL czy WALKER układu wydechowego. Za to można nawet stracić dowód rejestracyjny, chociaż większość z nas to lekceważy. Na załączonych fotografiach przedstawiamy uszkodzone złącze elastyczne – obecne w prawie każdym samochodzie. Wysoki krawężnik, wystająca
studzienka to norma, której ta część nie lubi. Uszkodzone a w zasadzie zużyte złącze zapchało wydech powodując włączenie lasu kontrolek a podłączenie komputera diagnostycznego wskazało uszkodzenie kosztownej sondy lambda. Na szczęście nie zamontowano sondy firmy NGK – jednej z najlepszych ale i nie tanich. Dysponując dostępem do wysokiej jakości i dobrej cenie, zamienników takich układów wydechowych firm  MARIX czy PŁÓCIENNIK, można sprawnie usunąć usterkę.

układ_wydechowy_05 układ_wydechowy_04 układ_wydechowy_03 układ_wydechowy_02 układ_wydechowy_01

 

 

 

 

 

 

 

Wymiana oleju.Wymieniać czy nie wymieniać….o to jest pytanie? Są dwie teorie na ten temat, ale efekt końcowy jest jeden. OPEL CORSA B sprowadzony od Niemca emeryta, jeździł tylko na markowych olej MOBIL i CASTROL, który płakał jak sprzedawał! Smok, miska i tłoki pokryte grubą warstwą nagaru! Zapchane przewody olejowe! Efekt ……..remont silnika za niemałą kasę. Owszem można kupić ze szrotu, ale czy nie trafi się na to samo?

Zdjęcie0313 Zdjęcie0314 Zdjęcie0315

 

 

 

 

Zdjęcie0316Tylna wycieraczka! Nigdy nie działa jak jest potrzebna! Dlaczego? Bo to co się znajduje wewnątrz-to brązowe-mieszanina brudu smaru i wody……zamarza! Niestety nie ma dokładnej instrukcji postępowania żeby tego uniknąć.To jest słynącej z niezawodności TOYOTA COROLLA.Tak więc widać, że najlepszym też się przytrafia.

Zdjęcie0318Sorry taki mamy klimat!!! Więc dziury w drogach były i będą! Sprężyna zawieszenia z FORD MONDEO nie dała rady. I nie dlatego ,że na literę ,,F”.Już nic nie daje rady na naszych drogach.Skończyło się na wymianie w warsztacie a nie na szosie z rozprutą oponą.

 

 

Układ chłodzenia może być a jednocześnie może go nie być. Daewoo Tico, wygląda jakby była ale silnik się grzał. Po wyjęciu okazuje się, że można przez nią robić zdjęcia. Kolejny element, który ulega biodegradacji. Ale i tak wytrzymał dłużej jak nasze drogi.

Zdjęcie0377 Zdjęcie0376

 

 

 

 

 

 

 

Czy wystarczy sprawdzać, że jest płyn hamulcowy czy go nie ma? Producenci zalecają wymianę płynu co dwa lata.To nic ,że masz TRW, BOSCH czy inny markowy. Płyn wchłania wodę, która drąży twój układ hamulcowy od wewnątrz. Woda wrze w temperaturze 100 stopni- płyn ponad 250 stopni. Kontrola jego stanu trwa minutę i u nas jest darmowa.Warto ryzykować życie i kasę?

Zdjęcie0343 Zdjęcie0345

 

 

 

 

 

 

 

Naszym drogom nic się nie oprze! Łożysko amortyzatora TOYOTA …nie dało rady!!!!

Zdjęcie0334

 

 

 

 

 

 

 

To ,,nierzadki przypadek”, pomimo uszkodzonej głowicy i wiedzy na ten temat kierowca zdecydował się na dalszą eksploatację.

Uszkodzona głowica i dalsza jazda samochodem

 

 

Wkrótce więcej zdjęć! Zachęcamy do nadsyłania własnych fotografii pod adres: mail mechanik bydgoszcz