ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Galeria

Przegląd techniczny samochodu

Kilka kwiatków z naszego podwórka


Utrzymacie czystości filtrów

Filtry w układzie klimatyzacji można doprowadzić do takiego stanu jak na zdjęciach, ale można się liczyć z wizytą u alergologa. Zapchany filtr nie przepuszcza powietrza a jak przepuści to je „czuć”. Zaparowane szyby to kolejny objaw zużytego filtra. W takim wypadku wymiana i ozonowanie całego układu naprawdę jest wskazana.

Regeneracja głowicy

Głowica po regeneracji. Podczas eksploatacji ma prawo się uszkodzić uszczelka czy wypalić zawory. Naprawa nie kosztuje majątku i nie trwa tygodniami, a śladu nie zostawia. Po takiej naprawie na pewno wzrośnie moc i w zależności od powodu spadnie zużycie oleju lub płynu o paliwie nie wspomnę.

Zabezpieczenie „blachy”

Każdy myśli ,że producent zadbał o interes kupującego i zabezpieczył mu na wieki blachę przed rdzą? A tu niespodzianka! Tylko na okres gwarancji! Oto dowód! Samochód nad nadkolami i osłonami nie jest zabezpieczony! Dowiadujemy się o tym jak jest już za późno! Przypadek?

Przykład jak producent dba o Twoją kasę. Najczęściej konserwowanymi autami w warsztacie są wszelkiej numeracji Mazdy. Ich nadkola wykonane są z materiału (coś jak filc). Po namoczeniu idealnie trzymają wilgoć. Po ich zdjęciu jak na załączonych fotografiach niespodzianka! W progi można włożyć rękę! Po zaklejeniu otworów do środka progów nie dostaje się już błoto a nadkole wygląda fabrycznie. Na szczęście krajowe zamienniki nadkola są plastykowe i stosunkowo tanie. Ale decyzja zawsze należy do właściciela.

Układ wydechowy

„Głośno warczący” samochód, spadek mocy, wzrost zużycia paliwa. To są częste skutki awarii nawet najlepszego markowego  np. firmy BOSAL czy WALKER układu wydechowego. Za to można nawet stracić dowód rejestracyjny, chociaż większość z nas to lekceważy. Na załączonych fotografiach przedstawiamy uszkodzone złącze elastyczne – obecne w prawie każdym samochodzie. Wysoki krawężnik, wystająca
studzienka to norma, której ta część nie lubi. Uszkodzone a w zasadzie zużyte złącze zapchało wydech powodując włączenie lasu kontrolek a podłączenie komputera diagnostycznego wskazało uszkodzenie kosztownej sondy lambda. Na szczęście nie zamontowano sondy firmy NGK – jednej z najlepszych ale i nie tanich. Dysponując dostępem do wysokiej jakości i dobrej cenie, zamienników takich układów wydechowych firm  MARIX czy PŁÓCIENNIK, można sprawnie usunąć usterkę.

Wymiana oleju

Wymiana oleju.Wymieniać czy nie wymieniać….o to jest pytanie? Są dwie teorie na ten temat, ale efekt końcowy jest jeden. OPEL CORSA B sprowadzony od Niemca emeryta, jeździł tylko na markowych olej MOBIL i CASTROL, który płakał jak sprzedawał! Smok, miska i tłoki pokryte grubą warstwą nagaru! Zapchane przewody olejowe! Efekt ……..remont silnika za niemałą kasę. Owszem można kupić ze szrotu, ale czy nie trafi się na to samo?

Zima, zima i…. wycieraczki nima

Tylna wycieraczka! Nigdy nie działa jak jest potrzebna! Dlaczego? Bo to co się znajduje wewnątrz -to brązowe- mieszanina brudu smaru i wody……zamarza! Niestety nie ma dokładnej instrukcji postępowania żeby tego uniknąć.To jest słynącej z niezawodności TOYOTA COROLLA.Tak więc widać, że najlepszym też się przytrafia.

Polskie drogi… to nie tylko serial lat 70, ale także stan umysłu…

Sorry taki mamy klimat!!! Więc dziury w drogach były i będą! Sprężyna zawieszenia z FORD MONDEO nie dała rady. I nie dlatego ,że na literę „F”.Już nic nie daje rady na naszych drogach.Skończyło się na wymianie w warsztacie a nie na szosie z rozprutą oponą.

Układ chłodzenia

Układ chłodzenia może być, a jednocześnie może go nie być. Daewoo Tico, wygląda jakby była ale silnik się grzał. Po wyjęciu okazuje się, że można przez nią robić zdjęcia. Kolejny element, który ulega biodegradacji. Ale i tak wytrzymał dłużej jak nasze drogi.

Układ hamulcowy

Czy wystarczy sprawdzać, że jest płyn hamulcowy czy go nie ma? Producenci zalecają wymianę płynu co dwa lata. To nic,że masz TRW, BOSCH czy inny markowy. Płyn wchłania wodę, która drąży twój układ hamulcowy od wewnątrz. Woda wrze w temperaturze 100 stopni- płyn ponad 250 stopni. Kontrola jego stanu trwa minutę i u nas jest darmowa. Warto ryzykować życie i kasę?

Amortyzatory

Naszym drogom nic się nie oprze! Łożysko amortyzatora TOYOTA …nie dało rady!!!!

Głowica… i pada blady strach, lub…

To „nierzadki przypadek”, pomimo uszkodzonej głowicy i wiedzy na ten temat kierowca zdecydował się na dalszą eksploatację.