ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Konserwacja podwozia, zabezpieczenie antykorozyjne Bydgoszcz

Konserwacja podwozia Bydgoszcz

konserwa4

Nie tylko stare samochody z widoczną korozją są narażone na grożące poważnymi konsekwencjami ubytki podwozia. Każdy samochód wymaga konserwacja podwozia – zwłaszcza przed zimą. Dlaczego to takie ważne? Obecnie praktycznie każdy ma opony zimowe, a miejskie służby są mocno naciskane, by odśnieżać nawet mniej ważne komunikacyjnie trasy. W efekcie na drogi sypie się horrendalne ilości soli oraz innych mieszanek, które są wręcz zabójcze dla samochodów. Zagrożenie potęguje fakt, że przy wysokich mrozach mało kto decyduje się na częste mycie samochodu i związki chemiczne wręcz wyżerają jego konstrukcję. Z tego powodu niezwykle istotna jest konserwacja podwozia przed zimą.

Dlaczego powstaje rdza na samochodach? Jak się zabezpieczyć przed rdzą?

Jednym z największych zagrożeń dla poprawnego funkcjonowania samochodów i właściwie ich integralności blacharskiej, jest powstająca na powierzchni rdza. Dotyka ona nie tylko samochody starsze wiekiem ale również te młodsze, a czasem nawet zupełnie nowe. Jest to zagrożenie, którego w żadnym wypadku nie można zignorować i dlatego koniecznie w celu ochrony należy stosować zabiegi konserwujące podwozie. Powodów powstawania rdzy na karoserii i podwoziu samochodowym jest bardzo wiele. Do tych głównych z pewnością zaliczyć można sól drogową, która bardzo obficie sypana jest podczas zim, a jej działanie na poszycie aut jest wręcz mordercze. Dodatkowo nie można zapominać o opadach deszczu, ogólnej wilgoci, niskich temperaturach, ale także o kamieniach i żwirze, który uderzając o podwozie i powodują odsłonięcie gołej warstwy blachy, czy nawet o pewnych wadach projekcyjnych, które powodują szybsze występowanie rdzy. Niezależnie jednak od źródła, nawet najmniejsze ognisko rdzy prędzej czy później przerodzi się w olbrzymi problem, który w wyniku dużego zaniedbania może wręcz wykluczyć samochód z użytkowania. Jednym sposobem, aby tego uniknąć jest stosowanie konserwacji podwozia specjalnymi środkami ochronnymi.

« z 12 »

Na czym polega zabieg konserwacji podwozia?

Konserwacja podwozia samochodowego polega na pokryciu go specjalnymi środkami chemicznymi, które wykazują właściwości ochronne na wyżej wymienione czynniki destrukcyjne. Proces ten polega na wyczyszczeniu całej powierzchni auta, która będzie zabezpieczana, a następnie na rozpyleniu określonego środka na całą powierzchnie, łącznie z elementami niewidocznymi z zewnątrz, taki jak zamknięte profile auta, czyli progi i podłużnice.

berner wurth

Jakie są różnice pomiędzy środkami do konserwacji podwozia?

Na rynku znaleźć można dwóch dominujących producentów środków konserwujących, a sa nimi Würth i Berner . Różnią się one pod kilkoma względami, jednak ich cechą wspólną jest doskonała ochrona przed wszystkimi wyżej wymienionymi czynnikami destrukcyjnymi. Środek Berner stosowany jest z powodzeniem do zabezpieczania całej podłogi, wraz z profilami zamkniętymi. Jego gwarancje producent określił na 2 do 5 lat. Natomiast środek Würthposiada nieco szerszy zakres działania i stosować go można również do elementów poszycia auta na nadwoziu. Ochroni on zarówno maskę silnika, jak również drzwi, klapę bagażnika, a nawet zderzaki. Dodatkowo jego gwarancja sięga nawet do 10 lat.

AutoServie M.Lewandowski jako jedyny w Bydgoszczy posiada autoryzację producenta środków do konserwacji podwozia.

W skład usługi wchodzi:

 • 1. Demontaż plastików, osłon, nadkoli
 • 2. Czyszczenie podwozia z rdzy
 • 3. Podkład na miejsca surowe
 • 4. Konserwacja
« z 8 »

Co mają wspólnego środki konserwujące Würth i BERNER?

Idąc z duchem czasu, proponujemy Państwu skorzystanie z usługi konserwacji – ochrony podwozia. Przy zastosowaniu jednej z dwóch najlepszych na świecie metod konserwacji podwozia przy zastosowaniu preparatów, światowych liderów zabezpieczenia antykorozyjnego: Würthi BERNER.

 • skutecznie zabezpiecza przed korozją całe podwozie samochodu,
 • zapewnia skuteczną izolację samochodu od wpływu warunków atmosferycznych i różnic temperatur,
 • skutecznie powstrzymuje działanie korozję i oksydację niewidocznych elementów znajdujących się pod podłogą,
 • tworzy elastyczna powłokę, która nie łuszczy się i pęka,
 • chroni przed uderzeniami kamieni, szutru itp. zanieczyszczeń.
« z 16 »

Co wyróżnia środki antykorozyjne Würth i BERNER?

BERNER

 • 2-5 lat gwarancji producenta na powłokę,
 • Środki zapewniają kompletną ochronę profili zamkniętych takich jak: progi; podłużnice.

Berner konserwacja podwozia

Do 10 lat trwałości powłoki. Poprzez zastosowanie unikalnej metody rozpylania środka pod ciśnieniem w postaci mgły zapewniają ochronę profili zamkniętych od wewnątrz większej ilości elementów bez konieczności wiercenia otworów dostępowych:

 • progi;
 • podłużnice;
 • słupki;
 • drzwi;
 • błotniki;
 • pokrywa bagażnika;
 • maska silnika;

Konserwacja podwozia – Cennik

Cena konserwacji jest jednym z najczęściej wymienianych zapytań i od razu trzeba nadmienić, nie należy do najtańszych. Nie powinno to jednak nikogo zasmucać, ponieważ poprzez konserwowanie samochodu można oszczędzić sobie małym kosztem bardzo drogich późniejszych napraw lub nawet całkowitej utraty samochodu. Mały samochód to koszt od 600 złotych za podłogę plus profile w przypadku środka Berner, a 700 przy użyciu środka Würth. A w przypadku aut większych, takich jak auta dostawcze, cena może sięgać przy Berner 1650 do 1900, gdy użyje się środka Würth.
Tak czy inaczej profesjonalna konserwacja podwozia jest warta tych pieniędzy, co między innymi widać po ogromnych kolejkach do warsztatów oferujących tego typu usługi.

po konserwacji samochód jest myty, ale konstrukcja i zabezpieczenie nie gwarantuje osadzenia się na lakierze ,,konserwacji”. W momencie zauważenia prosimy zgłosić obsłudze

 • Na wykonaną konserwację udzielamy 5 lat gwarancji. Warunkiem jest inspekcja podwozia raz w roku w naszym serwisie.
 • Nie udzielamy gwarancji na konserwację wykonaną w samochodach terenowych
 • Gwarancji nie podlegają uszkodzenia mechaniczne.
 • Nie naprawiamy dziur, uszkodzeń i elementów zniszczonych przez korozję-spawanie, wspawywanie.
 • Wykonujemy tylko usługę zabezpieczenia antykorozyjnego i doraźne zabezpieczenia ubytków.

Zadzwoń pod numer kontakt mechanik bydgoszcz 786 865 480 i umów się na wizytę. Oferujemy krótkie terminy napraw. Przekonaj się sam!

3.2/5 - (245 votes)