ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Dystanse do felg

Dystanse do felg

Dystanse do felg

Dystanse do felg zamontowane w obrębie rozstawu kół mogą znacznie zmienić wygląd każdego samochodu. Ponadto, w znacznej mierze mogą się przyczynić do uzyskania lepszych osiągów.

Niejednokrotnie podczas oglądania sportowego samochodu można zauważyć, że sprawia on wrażenie szerszego niż w przypadku jego wersji fabrycznej. Taki efekt uzyskać można, dzięki zwiększonemu rozstawowi kół za pomocą dystansów. Dzięki temu sylwetka takiego samochodu otrzyma całkiem nowe proporcje do bardziej dynamicznej jazdy.

Dobrze dobrane dystanse, z designerską felgą dają możliwość wyróżnienia się auta spośród podobnych do siebie. Poza tym, większy rozstaw kół w tym aucie znacznie poprawi właściwości jezdne tego pojazdu.

W czasie montażu większych tarcz hamulcowych, zastosowanie dystansów jest konieczne.
Ponadto, pomocne są one w przypadku założenia felgi o zbyt wysokim, głębokim ET. W obu przypadkach zamontowanie dystansów uniemożliwi konflikt obręczy z układem hamulcowym oraz elementami zawieszenia w samochodzie.

Wady montażu dystansów

Decyzję związaną z montażem dystansów należy dobrze przemyśleć, gdyż ich obecność nie zawsze ma plusy. Kierowcy powinny zdawać sobie sprawę z tego, że dystanse zakładane w samochodach całkowicie zmieniają parametry zawieszenia.

Praktyka z tym związana pokazuje, że niekoniecznie są to zmiany na lepsze. Trzeba uważać bowiem na to, aby nie kupować nieoryginalnych produktów, bowiem żaden rzemieślniczy model nie zagwarantuje bezpieczeństwa w czasie podróży przy dynamicznej, szybkiej jeździe.

Wybierając odpowiednie dystanse warto wziąć pod uwagę takie elementy, jak budowa felgi samochodowej, gdzie ważną rolę będzie odgrywała piasta koła.

Prawidłowy montaż dystansów

Zakładając dystanse na koło, średnicę jego należy dobrze dopasować do średnicy piasty. Poza tym, boczna ścianka piasty wraz z dystansem powinny stworzyć całość. Należy pamiętać o tym, że śruby dystansów, które zostały przykręcone do piasty, nie powinny wystawać ponad płaszczyznę danej felgi.

Wkręcając dłuższe śruby w piastę trzeba mieć pewność, że nie spowodują one uszkodzenia czujników ABS. Dobrze zamontowany dystans ma być luźno dopasowany, bez zbędnych oporów.

Rodzaje dystansów na rynku

Patrząc na bogatą ofertę zastosowania dystansów, można dojść do wniosku, że obecnie jest możliwość ich montażu w każdym aucie. Rozszerzenie samochodu możliwe jest od 5 do 9 centymetrów na stronę.

Interesującym rodzajem zastosowania dystansów są takie, które mogą zmienić rozstaw śrub, gdzie zmieniony rozstaw da możliwość zastosowania innych kół, niż w przypadku fabrycznego rozstawu śrub. Niemniej montaż nie różni się mocno od dystansów przykręcanych do piasty.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *