ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Jaki wybrać wideorejestrator? Na co zwrócić uwagę? – część 1

Jaki wybrać wideorejestrator?

Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie kamery samochodowej, która będzie rejestrowała jazdę. Niegasnąca popularność wynika z faktu, iż ludzie uświadomili sobie, że wideorejestrator nie jest zbędnym gadżetem, ale w razie ewentualnej kolizji, zarejestrowane nagranie może stanowić niepodważalny dowód potwierdzający kto jest faktycznym sprawcą zdarzenia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kamer, dlatego wybór najlepszego nie jest wcale oczywistym. Liderami sa MIO i Prestigio.

Jaki wybrać wideo rejestrator? Na co zwrócić uwagę?

Cztery najważniejsze parametry, które powinny być dla nas podstawą do zakupu kamery samochodowej, to: jakość filmu nocą, jakość zapisu, czujniki GPS oraz rejestrowanie zdarzeń podczas postoju auta. Oczywistym jest, że im lepsza jakość, np. Full HD nagrania, tym większą liczbę szczegółów będziemy w stanie dostrzec na zarejestrowanym wydarzeniu. Najistotniejszym jest wyraźne rejestrowanie tablic rejestracyjnych innych uczestników drogi. Reasumując, jakość rejestrowanego obrazu jest fundamentalnym aspektem absolutnie wszystkich wideorejestratorów. Prawie równie istotny, co jakość obrazu, jest kąt widzenia obiektywu. Oczywistym jest, że im większy kąt, tym większy obszar kamera będzie w stanie zarejestrować. Rozsądnym minimum, jeżeli chodzi o ten parametr, to około 120 do 140 stopni.

Na czym zapisywać obraz?

Niektóre modele wideorejestatorów nagrywają „w pętli”. Co to oznacza dla laika? Że starsze filmy są nadpisywane nowymi w sposób automatyczny. Niestety, takie rozwiązanie ma swoje wady, gdyż przez nieuwagę możemy stracić ważne pliki. Najlepszym rozwiązaniem będzie urządzenie, które obsługuje zewnętrzne karty SD o pojemności od 16 do 32 GB bądź dysponuje bardzo dużą pamięcią wewnętrzną. Specyfikacja kamer samochodowych ma zawarty w sobie czas, po jakim może być podzielony plik. Np. zapis 2/5/15 oznacza, że istnieje opcja ustawienia podziału do dwie, pięć lub piętnaście minut. Obecnie prawie każdy kierowca decyduje się na zakup wideorejestratora. Może on być również doskonałym prezentem dla kogoś, kto zastanawiał się czy potrzebuje kamery samochodowej. Warto być mądrym Polakiem przed szkodą i zadbać o to, aby w razie jakiejś pechowej sytuacji na drodze, mieć niepodważalny dowód w postaci nagrania.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *