ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Wideorejestratory a publikacja filmików w sieci – część 2

Wideorejestratory a publikacja filmików w sieci

Wideorejestratory a publikacja filmików w sieciNagrywanie rejestratorem jest w pełni dozwolone o ile nie jest później publikowane. Zgodnie z Kodeksem Cywilnym, nikt bez zgody sądu nie ma prawa publikować nagrań które mogą naruszyć dobra osobiste osób nagrywanych. Gdy naruszymy czyjś wizerunek, dobre imię lub prywatność – możemy spodziewać się pozwu o zapłatę odszkodowania. Natomiast w pełni możemy wykorzystać nagranie w Sądzie. Wszelkiego rodzaju rejestratory mogą stanowić dowód w sądzie. Jednakże nie zapominajmy, że sami możemy narazić się na zmniejszenie lub wręcz odmowę wypłaty odszkodowania: moment poprzedzający samą kolizję pokazuje jak „tniemy” dwie ciągłe linie… lub przed sama kolizją zajeżdżamy rzekomemu sprawcy drogę. Także proszę uważajmy co dajemy.

Na koniec przedstawię parę przypadków w których sąd odmówi przyjęcia dowodu z nagrania rejestratora: – nagranie nie zawiera daty i godziny, – jest czarno białe lub niewyraźne – dostarczone zostało na nośniku innym niż oryginalny nośnik rejestratora.

+ Dodatek: Kamerki samochodowe w Europie!

Jedna Europa a tak skrajne przepisy!
W Polsce biją rekordy sprzedaży, a co na to Europa?
  • Rosja – to podobno ,,stan umysłu a nie kraj” więc kamerki mają tu prawie wszyscy!
  • Austria -za posiadanie włączonej  kamerki może grozi nawet 25 tys. euro grzywny!
  • Niemcy – urząd zajmujący przechowywaniem i ochrona danych osobowych ostrzega, że w określonych warunkach  używanie  nagrań może być uznane za nielegalne i zostać ukarane grzywną do 300 tys. euro!
  • Słowacja – w tym kraju  przepisy jednoznacznie zabraniają umieszczania czegokolwiek na szybie auta!
  • Szwajcaria – możliwe jest wykonywanie nagrań do celów prywatnych ale bez możliwości ich publikowania!
  • Luksemburg –  przepisy w tym kraju dopuszczają posiadanie kamer samochodowych……..ale ich używanie na drogach publicznych jest karalne – w razie nielegalnej publikacji  od grzywny do więzienia włącznie!

One thought on “Wideorejestratory a publikacja filmików w sieci – część 2”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *