ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Wyposażenie apteczki samochodowej

Wyposażenie apteczki samochodowej

Wyposażenie apteczki samochodowej

Na liście obowiązkowego wyposażenia samochodów od kilku lat nie ma apteczki samochodowej, chociaż dawniej musiała znajdować się u boku każdego kierowcy. Nie oznacza to jednak, że warto pójść po najmniejszej linii oporu i zrezygnować z jej zakupu. Obowiązek udzielenia pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach obciąża bowiem każdego kierowcę, a może się zdarzyć, że nie będzie można jej udzielić przez brak odpowiednich przyrządów i materiałów medycznych, spowodowany brakiem apteczki.

Co w apteczce powinno się znaleźć?

Wyposażenie apteczki samochodowej na pierwszy rzut oka wydaje się nieskomplikowane. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tej kwestii, aby wiedzieć, co naprawdę może się przydać w sytuacji kryzysowej.

Opatrunki sterylne i plastry to podstawa, pozwalają bowiem na opatrywanie ran i obtarć. Do tego niezbędne są także opaski elastyczne, chusty opatrunkowe i kompresy. Dla zachowania względnej higieny przydadzą się także rękawice lateksowe, a do wykonywania wszelkich przecięć niezbędne będą nożyczki.

Na tym jednak wyposażenie apteczki nie powinno się kończyć. Osobom poszkodowanym w wypadkach trzeba bowiem często zapewnić odpowiednie warunki w czasie oczekiwania na przyjazd pomocy. Aby ciało poszkodowanego nie wychładzało się warto mieć na taką ewentualność w apteczce koc ratunkowy, czyli tzw. folię termiczną, która zapobiega tego typu zjawisku. Nie zaszkodzi również, aby w apteczce znalazła się również podstawowa instrukcja udzielania pierwszej pomocy, tak aby osoba jej udzielająca mogła w razie wątpliwości sprawdzić sposób postępowania adekwatny do danej sytuacji.

Ile to kosztuje?

W supermarketach można znaleźć apteczki samochodowe kosztujące ledwie kilkanaście złotych. Tego typu zakup nie ma jednak większego sensu, bo we wnętrzu znajdziemy jedynie podstawowe materiały opatrunkowe. Chcąc się zabezpieczyć na nieprzewidziane warto więc zakupić zestaw, składający się co najmniej z wymienionych powyżej elementów. Jego koszt to wydatek rzędu od kilkudziesięciu złotych wzwyż. Warto go jednakże ponieść, aby w razie wystąpienia kryzysowej sytuacji móc zareagować w odpowiedni sposób.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *