ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Porażka czy sukces General Motors: sprzedało OPLA….dla grupy PSA .Będzie lepiej czy gorzej?

General Motors: sprzedało OPLA....dla grupy PSA

General Motors: sprzedało OPLA....dla grupy PSA
Niedawno świat motoryzacji obiegła niespodziewana wiadomość – General Motors sprzedało Opla grupie PSA. Do tej pory wydawało się, że marka ta jest trwale związana z Niemcami i to tam będzie się wciąż rozwijać i doskonalić. Poza tym Opel kojarzy się z samochodami wysokiej jakości, na które jest wysokie zapotrzebowanie. Skąd więc decyzja General Motors o jego sprzedaży? Zastanawia się nad tym dzisiaj cały motoryzacyjny świat. Wydaje się, że General Motors decydując się na taki krok pozbawiło się pewnego źródła imponujących zysków, a sama zmiana wyjdzie na dobre nie tylko grupie PSA, ale również samej marce Opel.

Zalety sytuacji dla grupy PSA i marki Opel

Nieoczekiwana zmiana może wbrew pozorom wyjść na dobre wszystkim, oprócz grupy General Motors. PSA wraz z zakupem marki Opel odziedziczyła gamę silników diesla HDI, czyli tych słynących może nie zawsze z wysokiej mocy, ale zdecydowanie z niskiej awaryjności. Łatwo można w nich również zrobić chip tuning, co jest nie lada gratką dla zapalonych miłośników motoryzacji. Dzięki temu produkowane samochody będą niezawodne i dalej poszerzy się grono ich oddanych miłośników. Ponadto grupa PSA ma już pod sobą takie marki jak Peugeot, Citroen czy DS (przez jakiś czas DS współpracowało z Citroenem, czego efektem była między innymi linia Citroen DS, jednak dzisiaj są to już osobne firmy). Produkowane przez nie samochody w dzisiejszych czasach dopracowały już swoje rozwiązania do perfekcji. Elementy są idealnie spasowane, wnętrze nowoczesne a komfort jazdy wyjątkowo wysoki.

Sprzedaż Opla – będzie lepiej czy gorzej?

Spokojnie można powiedzieć, że perspektywa dla Opla po jego sprzedaży jest dobra. Wbrew stereotypom francuskie samochody nie psują się już na potęgę, a wręcz przeciwnie – charakteryzuje je bezawaryjność i bezpieczeństwo. Grupa PSA może wprowadzić również do Opli wiele innowacyjnych rozwiązań.  Niektórzy mogą obawiać się, że wraz ze sprzedażą Opla drastycznie zmieni się jego wygląd. Można jednak mieć pewność, że jego charakterystyczne rysy zostaną. Zwiększy się ponadto grono osób, które nie kupowały Opli tylko dlatego, że nie lubią Niemieckich samochodów ze względu na przekonanie o masowej produkcji i nudnych rozwiązaniach.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *