ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Kobiety kontra mężczyźni – kto jest lepszym kierowcą?

Kobiety kontra mężczyźni - kto jest lepszym kierowcą?

Prowadzenie samochodu nie jest proste. Aby nauczyć się tej sztuki porządnie, potrzeba nie tylko dobrego wykucia teorii czy zdania egzaminu, ale również, a może przede wszystkim, praktyki. To właśnie jeżdżąc samochodem dużo i często nabywamy umiejętności i poprawiamy technikę. Odwiecznym pytaniem pozostaje, czy umiejętności jazdy samochodem zależą od płci? Czy na prawdę mężczyźni są lepszymi kierowcami niż kobiety? Zdania są podzielone, warto więc przyjrzeć się zagadnieniu bliżej.

Predyspozycje do jazdy

Predyspozycje do jazdy zależą w głównej mierze od charakteru i naturalnych uwarunkowań. Z reguły mężczyźni lepiej radzą ze stresem i są mniej emocjonalni. Na drodze cechy te są bardzo istotne. Z drugiej strony kobiety bardziej dbają o bezpieczeństwo swoje i rodziny, dlatego prowadząc samochód z reguły nie podejmują brawurowych pościgów czy innych nieprzemyślanych decyzji. Co więcej panowie znani są z zamiłowania do szybkich, sportowych samochodów. Po ich zakupie chcą często się popisać, powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Dla pań najważniejszy jest wygląd i kwestie praktyczne związane z posiadaniem auta. Tym samym stwarzają potencjalnie mniejsze ryzyko wypadków.

Kto jest lepszym kierowcą – kobiety czy mężczyźni?

Jeśli rozpatrujemy kwestię tego, kto jest lepszym kierowcą, oprócz wspomnianych wyżej cech każdej z płci, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jak na prawdę zachowują się na drogach ich przedstawiciele. Niestety praktyka pokazuje, że wiele pań jest w samochodzie zbyt zachowawcza. Z jednej strony bezpieczeństwo podczas prowadzenia powinno być priorytetem, jednak nie może być sytuacji, w której przez niezdecydowaną panią powstaje korek. Co więcej, nie wiedzieć czemu, wiele kobiet przesadnie boi się o swój samochód i po prostu go nie czuje. Szczególne znaczenie ma to przy parkowaniu. Mężczyźni zazwyczaj wykazują się na drogach większą pewnością siebie i zdecydowaniem, co pozwala wysnuć tezę, że są lepszymi kierowcami. Oczywiście nie jest to regułą. Po drogach jeździ przecież wiele kobiet, które są świetnymi kierowcami, i panowie nie są w stanie im dorównać.5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *