ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Gdzie kupować części samochodowe?

Gdzie kupować części samochodowe

Każdy, kto posiada swój samochód co jakiś czasu zmuszony jest do zakupu części do swojego pojazdu. Kupujemy je, ponieważ ulegają one zużyciu, uszkodzeniu. Trzeba wiedzieć gdzie kupować części tak, aby niepotrzebnie nie przepłacać. Wiele sklepów stacjonarnych z częściami samochodowymi nazywa się hurtowniami motoryzacyjnymi. Posiadają one części samochodowe praktycznie do wszystkich pojazdów, a jeśli jakiejś części nie mają, to zawsze mogą ją w ciągu kilku dni sprowadzić.

Gdzie kupować części samochodowe?

Innym ciekawym rozwiązaniem jest zakup części samochodowych w sklepach online. Trzeba jednak mieć pewność co do tego czy zamawiamy odpowiednią część. Oczywiście zawsze możemy ją zwrócić, jednak czas również jest istotny w naprawie pojazdu, tym bardziej jeśli służy nam on do pracy. Odesłanie części i oczekiwanie na inną to kolejne dni, przez które nie mamy możliwości z użytkowania samochodu. Sklepy internetowe bardzo często oferują naprawdę atrakcyjne ceny części samochodowych. Z tego też właśnie powodu cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Szczególnie tych, którzy są w stanie dokładnie określić numer seryjny części, której potrzebują. Sklepy online z częściami do samochodów oferują niskie ceny dlatego, że mogą dotrzeć do sporej grupy odbiorców, a także nie muszą utrzymywać w bardzo wielu przypadkach sklepów stacjonarnych, co jest sporym kosztem.

Części z warsztatu?

Jeśli oddajemy samochód do naprawy, to zawsze możemy zlecić zakup części mechanikowi. On nie tylko naprawi nam samochód ale również kupi wszystkie potrzebne części. Mechanicy mają z reguły zniżki w sklepach motoryzacyjnych, dlatego jeśli jest to znajomy nam mechanik, to warto skorzystać z takiej możliwości. Jeśli jednak jest to warsztat, w którym nie mamy znajomości, to zakup części właśnie u mechanika może być dla nas większym wydatkiem. Jest to jednak wygoda, ponieważ nie musimy zastanawiać się nad tym czy kupujemy dobrą część. Trzeba więc samemu przemyśleć to, co naszym zdaniem bardziej się opłaca. Mechanicy na pewno sprawdzą części po numerach VIN czy odpowiednich kodach producenta. W AutoService Maciej Lewandowski można wybrać czy chcemy części z niższej czy lepiej półki i cenowej i jakościowej. Czasami nie warto przepłacać za markę, jeśli tą sama jakość ma inny producent o np. 30% tańszy. Dodatkowo naprawiając w naszym warsztacie  macie pewność, że części są wymienione zgodnie z zamówieniem. Po pierwsze klienci mają wgląd do starych części, które są zużyte i wymienione, a po drugie w całym warsztacie jest monitoring, więc widać co mechanicy wymieniają.

Gwarancja na części

Jeśli na zakupione części jest gwarancja producenta, to należy pamiętać o tym, że niezależnie, czy kupimy ją osobiście w sklepie, czy zostanie zakupiona i zamontowana u mechanika, gwarancja nam się należy. W razie nieprawidłowego funkcjonowania mamy prawo do reklamacji. Kupując przez internet często mamy też prawo 14 dni na zwrot zakupu.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *