ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Odprysk na szybie – jak sobie z nim poradzić?

Odprysk na szybie

Odprysk na szybie

Odprysk na szybie samochodowej jest zmorą wielu kierowców, dlatego też warto dowiedzieć się, w jaki sposób można poradzić sobie z tym nieprzyjemnym problemem. Pamiętać należy o tym, że nawet niewielki odprysk na przedniej szybie może się stopniowo powiększać, dlatego też warto jak najszybciej zareagować.

Naprawa odprysku

Niestety przy większych odpryskach jedynym rozwiązaniem jest wymiana szyby na nową. Mniejszy odprysk na szybie od kamienia nie jest już tak wielkim problemem i można poradzić sobie z nim samodzielnie bez potrzeby wizyty u mechanika. Na rynku jest bardzo wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują wysokiej jakości zestawy do samodzielnej naprawy odprysków. Przestrzegając informacje zawarte w instrukcji obsługi, można tanio i szybko poradzić sobie z nieprzyjemnymi odpryskami na szybie.

Specjalistyczna pomoc

Nie ze wszystkimi odpryskami można poradzić sobie samodzielnie, dlatego też w wielu sytuacjach jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistycznych firm, które są w stanie poradzić sobie nawet z bardzo dużymi odpryskami. Warto korzystać z usług takich firm, które na wszystkie naprawy udzielają dożywotnej gwarancji. Naprawa odprysku na szybie kosztuje około 25% kosztów zakupu nowej szyby, dlatego też jest to jedna z tych inwestycji, która każdemu kierowcy na pewno się opłaci.

Odprysk na szybie a ubezpieczenie

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale nie każdy kierowca może naprawić szybę w ramach obowiązkowego ubezpieczenia. Wykupując ubezpieczenie AC warto zwrócić uwagę, czy obejmuje ono naprawdę szyby w momencie pojawienia się odprysku. Jeżeli ubezpieczenie AC nie ma takiej opcji, to jedynym rozwiązaniem jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia szyby. Pamiętać należy także o tym, aby nową szkodę zgłosić jak najszybciej. Nie można czekać na to, aż uszkodzenia się powiększą. Nie można zapominać również i o tym, że w wielu przypadkach naprawa albo wymiana szyby niestety wiąże się z utratą zniżek w ramach AC.

Wymiana szyby

Jeżeli nie można poradzić sobie z odpryskami, to jak wspomniano powyżej, jedynym rozwiązaniem jest zakup nowej szyby. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za szybami sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy oferują wysokiej jakości produkty. Oryginalne szyby mogą być na tym samym poziomie, co szyby montowane fabrycznie.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *