ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Czy zabytkowe samochody są dobrym sposobem na inwestycje?

Zabytkowe samochody inwestycja

Współcześnie pojawia się coraz więcej kolekcjonerów samochodów zabytkowych. Maszyny wyprodukowane w dawnych czasach mają swoją historię, urok oraz czar. Nie służą one podróżowaniu, a podziwianiu. Organizowane są zloty właścicieli zabytkowych samochodów, powstają społeczności skupiające się na zainteresowaniu konkretnymi markami oraz modelami. Stare samochody stają się doceniane, pielęgnowane, ale przede wszystkim…drogie. Dlatego też wiele osób rozważa inwestycje w pojazdy zabytkowe. Czy jest to opłacalne?

Czy warto inwestować w zabytkowe samochody?

Nie warto przystępować do działania jeśli nie posiada się odpowiedniej wiedzy na temat starych aut, tego ile są warte oraz w jaki sposób o nie dbać. Nie każde stare auto jest cenne, ciężko jest także przewidzieć, które modele będą o wiele bardziej pożądane za kilka lat. Im auto mniej wyeksploatowane, tym większą ma wartość. Osoby chcące zarobić na zabytkowych autach często nie zdają sobie sprawy z tego, że jeśli auto jest zniszczone, ma duży przebieg to mimo jego lat nie będzie warte tak dużo jak mogłoby się wydawać. Wiele osób chcących zarobić na zabytkowych samochodów kupuje je gdy tylko uzna, że natrafiło na dobrą okazję. Później okazuje się, iż samochód jest zniszczony, ma duży przebieg, niektóre części były wymieniane… I niezwykle trudno znaleźć kupca na takie auto, nawet po kilku latach. Im mniej ingerencji w samochód, tym będzie on bardziej ceniony oraz pożądany. Najbardziej rozchwytywane będą auta, które są jak najbardziej oryginalne, posiadają mały przebieg. Dlatego też nie warto podejmować decyzji o kupnie zbyt pochopnie. Widząc ciekawą ofertę dobrze jest skonsultować się z osobą, która posiada wiedzę na dany temat, albo też dokształcić się jeśli chodzi o markę i model samochodu. Ważne by zrobić również rozeznanie cenowe.

Co zrobić gdy już kupi się zabytkowe auto?

Wydatek związany z cena auta nie jest jedyny. Jeśli chce się zarobić na samochodzie to trzeba je odpowiednio traktować. Należy liczyć się z kosztami przechowywania i konserwacji.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *