ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Kobieta mechanik samochodowy…..czy oddałbyś samochód w ręce kobiety mechanika?

Kobieta mechanik samochodowy

Każdy posiadacz własnego auta musi od czasu do czasu oddać je do naprawy. Nie da się tego uniknąć, kiedy już jednak taka konieczność się pojawi, głównym problemem jest wybór odpowiedniego mechanika. Przede wszystkim patrzymy na wygląd zewnętrzny i wewnętrzny warsztatu. W końcu im bardziej profesjonalnie wygląda, tym większa szansa że tak samo zostanie wykonana naprawa naszego samochodu. Często również decydujemy się na skorzystanie z serwisów autoryzowanych, specjalizujących się w naprawach określonych marek.

Kobieta mechanik – czy można jej zaufać?

Gdy już dokonamy pierwszych oględzin, bardzo ważna staje się osoba mechanika. To on w końcu będzie pracował z naszym samochodem. Ważne, aby miał dużą wiedzę i był specjalistą w swojej dziedzinie. Większość mechaników to mężczyźni. Jest jednak spora grupa kobiet, które studiują na politechnikach czy uczą się w technikach, tak aby później pracować przy naprawie samochodów. Ich wiedza jest czasem wyższa od tej posiadanej przez mężczyzn. Czy jednak jesteśmy skłonni powierzyć nasze auto kobiecie mechanikowi?

Wybór kobiety mechanika dla wielu kojarzy się z wyjątkową odwagą. Jest to jednak podejście niesłuszne. Kobieta mechanik samochodowy posiada taką samą wiedzę lub nawet większą niż mężczyzna. Panie słyną dodatkowo z dbałości o szczegóły, skrupulatności i umiejętności utrzymania czystości. Tym samym może okazać się, że kobieta naprawi nasz samochód lepiej niż niejeden mężczyzna. Jest wiele warsztatów, które opiera swoje usługi na pracy pań. Ich oceny są bardzo wysokie co podkreśla, że kobieta może być tak samo dobrym mechanikiem jak mężczyzna lub lepszym. Panie wykonują w dzisiejszych czasach dużą liczbę zawodów, które jeszcze kilkanaście lat temu były przeznaczone tylko dla mężczyzn. Dziś wiele kobiet pasjonuje się dziedzinami takimi jak budownictwo, informatyka czy właśnie mechanika samochodowa. Ich wiedza jest taka sama jak mężczyzn, ponieważ wszyscy uczą się w tych samych szkołach. Jeśli jakaś dziedzina jest czyjąś pasją, bez względu na płeć będzie ją wykonywał z zaangażowaniem. Wybór należy do każdego osobiście. Należy jednak podjąć go świadomie i bez stereotypów. Decyzja o wyborze kobiety mechanika może się okazać strzałem w dziesiątkę!

5/5 - (1 vote)

One thought on “Kobieta mechanik samochodowy…..czy oddałbyś samochód w ręce kobiety mechanika?”

  1. rewelacja !!!!! na pewno jest świetnym fachwcem, musiał to byc wybór nie przypadkowy jak kobieta wybiera taaaki zawód, musi to lubić i pewnie traktuje ten zawód jak pasję !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *