ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Diesel czy benzyna – co wybrać?

Diesel czy benzyna

Diesel czy benzyna – jest to jedno z podstawowych pytań, które zadają sobie kierowcy poszukujący miejskiego auta. Ceny paliw w Polsce niestety są dość wysokie, dlatego też warto poważnie zastanowić się czy postawić na pojazd z silnikiem benzynowym, czy też zdecydować się na diesla.

Cena silnika ma znaczenie

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na cenę samego silnika, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że diesle potrafią spalać nawet 25% paliwa mniej, dlatego też nie warto brać pod uwagę jedynie ceny silnika wysokoprężnego. Pod uwagę należy wziąć również koszty eksploatacji. W tym konkretnym przypadku dużą przewagę mają oczywiście silniki na benzynę, które są o wiele tańsze w naprawie.

Diesel czy benzyna do miasta?

Silniki diesla stworzone zostały przede wszystkim dla tych osób, które podróżują bardzo często i na dość długie odległości. Kierowcy, którzy przejeżdżają rocznie bardzo dużo kilometrów powinni kierować się przede wszystkim spalaniem. Dzięki silnikom diesla można bardzo dużo zaoszczędzić. Benzyna lepiej sprawdzi się z kolei w mieście, gdzie auto wykorzystywane jest jedynie po to, aby dojechać do pracy lub na zakupy. Wybierając nowe auto warto kierować się przede wszystkim jego przeznaczeniem, dzięki czemu kupimy samochód, który zaspokoi nasze indywidualne oczekiwania i nie zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie.

Co wybrać?

Bardzo wielu początkujących kierowców zadaje sobie pytanie – co lepsze diesel czy benzyna? (a może Xiaomi? ;P ) Przed wyborem warto dokładnie zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych rozwiązań, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać właściwego zakupu. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że w przypadku diesla sporo większe znaczenie ma jakość paliwa z którego korzystamy na co dzień. Niestety korzystanie z najtańszego paliwa może skutkować koniecznością naprawy układu wtryskowego, dlatego też oszczędności są tylko pozorne. Aby znacząco wydłużyć żywotność silników wysokoprężnych pamiętać należy także o systematycznej wymianie oleju. Na samym końcu warto wspomnieć także i o tym, że wybór konkretnego rozwiązania zależy także od stylu jazdy danego kierowcy. Diesle jak powszechnie wiadomo nie za bardzo nadają się do gwałtownej zmiany biegów i zdecydowanie lepiej korzystać z tzw. hamowania silnikiem. Jak łatwo się domyśleć w miastach bardzo często zmienia się biegi i stoi w korku, dlatego też silniki benzynowe są lepszym wyborem.


5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *