ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Obszywanie kierownicy

Obszywanie kierownicy

Coraz częściej właściciele pojazdów, decydują się na obszywanie kierownicy, ze względu na komfort, ale także wygląd. Kierownica jest zazwyczaj wykonana z tworzywa sztucznego, które prezentuje się nie najlepiej. W dodatku często z powodu materiału, z jakiego została wykonana, ręce podczas gwałtownych manewrów, mogą się obsuwać, stwarzając niebezpieczeństwo.

Czy warto zdecydować się na obszywanie kierownicy?

Oczywiście, że tak. Dla jednych może to być zbędny wydatek, ale zapewniamy, że takie obszycie ma na prawdę wiele plusów. Bardzo popularne w ostatnich czasach, są obszycia ze skóry, które rewelacyjnie wyglądają zarówno we wnętrzu eleganckiego, jak i sportowego auta. Tak na prawdę kolor i materiał, należy wybierać pod kątem wyposażenia, aby całość wyglądała spójnie. Niestety rzadko zdarza się, aby auto od początku było wyposażone w obszycie, ponieważ producenci nie przewidują takiego udogodnienia. Warto podkreślić, że obszyta kierownica poprawia także ergonomię, ponieważ podstawową cechą materiału przeznaczonego do obszycia, jest dobra przyczepność. Zapewnia ona lepszą kontrolę toru jazdy i zwiększa bezpieczeństwo. Przy zakupie warto zdecydować się na lepszej jakości skórę, która nie ulega wytarciu i jest odporna na ścieranie. W salonie tapicerskim, na który się zdecydujemy, nie zapomnijmy dopytać, jak dbać o dany materiał, w jakie środki koniecznie się zaopatrzyć i jak go odpowiednio zakonserwować.

Obszywanie kierownicy cena Bydgoszcz

Cena takiej usługi zależy od wielu czynników. Podstawowym jest materiał, który zostanie użyty. Dodatkowo obszycie może być jednokolorowe lub dwukolorowe. Można poprosić o pogrubienie kierownicy pianką lub naprawę ubytków. Koszt zależy również od rodzaju obszycia, ponieważ przy jodełce, czy ściegu krzyżykowym cena wzrasta. W przypadku obszycia jednokolorowego, ze standardowym ściegiem cena wynosi około 250 zł. W przypadku dwukolorowego i ze ściegiem krzyżykowym, czy jodełką, może wynieść nawet w granicach 400 zł. Decydując się na taką usługę lepiej jest odrobinę dopłacić i mieć pewność, że wykorzystane materiały będą spełniać swoją rolę. Poza tym, radzimy wybrać salon tapicerski, który jest specjalistą w swoim fachu i posiada pozytywne opinie. Kierownica to element, który mocno przykuwa uwagę, a więc powinniśmy o nią zadbać, aby była wizytówką samochodu.

4.8/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *