ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Czym jest ecodriving, czyli fakty, które pozwalają naprawdę zaoszczędzić

ecodriving

Każdy, kto posiada auto i korzysta z niego każdego dnia, wie, że jest to skarbonka bez dna. Inwestujemy przede wszystkim dla komfortu oraz możliwości samorealizacji. Jednak warto poznać pojęcie ecodrivingu i przekonać się, że oszczędność i jazda samochodem naprawdę mogą iść razem w parze.

Czym jest ecodriving?

Ecodriving jest niczym innym jak oszczędzaniem pieniędzy na ekologicznej jeździe samochodem. Tym samym sprawia, że zużywa się mniej paliwa w ciągu jednej podróży, w miesiącu oraz idąc dalej w całym roku. Szczególnie polecana jest właścicielom firm, ale także osobom, które wolą wydawać pieniądze na coś zdecydowanie bardziej potrzebnego, niż kolejne litry paliwa. Specjaliści od oszczędzania twierdzą, iż stosując ten sposób jazdy, można zaoszczędzić nawet do 25% paliwa, co przecież przekłada się na realne pieniądze. Nic, więc dziwnego, że z roku na rok staje się on coraz popularniejszy.

Ecodriving – to się opłaca?

Ten styl ekologicznej jazdy okazał się strzałem w dziesiątkę. Mimo to nadal nie brakuje niedowiarków, którzy wątpią w prawdziwą słuszność ecodrivingu. Dlatego też dla wszystkich osób, które nie są pewne, że naprawdę warto jeździć eko, zostaną przekazane wiarygodne zalety.

  • Oprócz oszczędności finansowej, można po prostu zadbać w znaczny sposób o środowisko naturalne.
  • Kolejna istotna zaleta mówi, iż prowadzenie auta według zasad eko powoduje także zwiększenie bezpieczeństwa. Wszystko przez to, że powinno prowadzić się wtedy samochód standardowo z prędkością wahającą się od 50 do 60 km/h w miastach. Jeśli chodzi o autostrady i drogi ekspresowego ruchu, to prędkość powinna sięgać 90-120 km/h.
  • Co ciekawe kwestia związana z dobrze dostosowanym ciśnieniem w oponach, może również odegrać bardzo ważną rolę. Po pierwsze sprawi, że będzie można zużywać mniej paliwa podczas samej jazdy. Po drugie również daje większą szansę na to, że zachowanie bezpieczeństwa będzie możliwe. Głownie chodzi tutaj o wpadnięcie w poślizg, co wiąże się z niespodziewanym hamowaniem.

Zasady ecodrivingu

Warto poznać, choć kilka zasad związanych z oszczędzaniem paliwa. Okazuje się, że ważne jest nawet to, jak siedzimy w aucie. Istotne jest, aby klatka piersiowa znalazła się 35 cm od koła kierownicy. Poza tym uruchamiać auto należy od razu, bez rozruchu. Natomiast pedał gazu powinno wciskać się do około 60%. Poza tym powinno jeździć się na jak najwyższym biegu.


5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *