Wymiana opon BydgoszczWymiana opon należy do obowiązków każdego właściciela samochodu, a uchylanie się od niej może grozić mandatem lub groźnym wypadkiem. Zgodnie z prawem samochód nie może być wyposażony w opony, których wskaźniki wskazują na graniczne zużycie bieżnika, ani o głębokości rzeźby bieżnika mniejszej niż 1,6 mm. Nie warto jednak czekać, aż opona zużyje się do tego stopnia – opony letnie powinno wymienić się na nowe, jeśli głębokość bieżnika wynosi 3 mm, a zimowe należy zmienić gdy mają o milimetr więcej.

Warto też zwracać uwagę na oznaki starzenia się gumy – jeżeli pojawiają się jakiekolwiek pęknięcia, głębokie rysy lub też wybrzuszenia, najlepiej jak najszybciej poszukać nowego kompletu opon. Dość istotna jest również kwestia daty ważności opony – od daty produkcji do dnia sprzedaży nie może minąć więcej niż dwa lata, a na założonych oponach nie powinno się jeździć przez więcej niż trzy lata – nawet zatem, jeśli jeździmy niewiele i opony nie są zużyte, to guma z których zostały wykonane może stracić swe właściwości, co grozi wypadkiem.

W naszym serwisie mechaniki pojazdowej oferujemy usługę profesjonalnej wymiany opon w korzystnych cenach. Zaufaj profesjonalistom!


Zadzwoń pod numer kontakt mechanik bydgoszcz 786 865 480 i umów się na wizytę. Oferujemy krótkie terminy napraw. Przekonaj się sam!