ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Silniki do LPG – jakie są najlepsze?

Silniki do LPG

W Polsce instalacje LPG cieszą się wśród kierowców bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się, które silniki najlepiej współpracują z tego typu instalacjami. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą znacząco obniżyć koszty eksploatacji swojego auta, ale nie mają zielonego pojęcia na jakie silniki do LPG warto postawić.

Wybór porządnej jednostki napędowej do LPG

Wybór najlepszej jednostki napędowej do zasilania LPG wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za niezawodnymi silnikami z wtryskiem pośrednim, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. W dzisiejszych czasach bardzo wielu specjalistów z branży motoryzacyjnej poleca niezawodne silniki 1.6 MPI od Grupy Volkswagena, które biją rekordy sprzedaży nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Największą zaletą silników niemieckiego producenta jest żeliwny blok, hydrauliczna kompensacja luzów zaworowych oraz 8-zaworowa głowica. Warto wspomnieć także i o tym, że Volkswagen ma w swojej ofercie także fantastyczne silniki 1.4 MPI 16V, które wręcz zaprojektowane zostały do zasilania paliwem gazowym. Uważać należy jedynie na pierwsze generacje tego silnika, w których mogą być mniejsze lub większe problemu z nadmiernym zużyciem oleju.

Niezawodne silniki do LPG dla wymagających kierowców

W dzisiejszych czasach bardzo dobrze radzi sobie silnik do lpg 1.4 Turbo od Grupy GM. Na półkach sklepowych można znaleźć dwie różne odmiany tego silnika (o mocy 120 i 140 koni mechanicznych). Największą zaletą silników jest zastosowanie specjalnych gniazd zaworowych, które w swoim składzie zawierają domieszki sodu. Miłośnicy takich marek jak np. Citroen i Peugeot powinni jak najszybciej sprawdzić benzynowe silniki 1.8 litra oraz 2.0, które oferuje grupa PSA. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie w tych silnikach po raz pierwszy skorzystano z automatycznego kasowania luzów zaworowych. Jest to najlepszy wybór dla tych kierowców, którzy raz na zawsze chcą zapomnieć o dość częstych regulacjach. Jedyną wadą silników do LPG od grupy PSA są plastikowe kolektory docelowe, dlatego też silniki można montować dopiero w instalacjach LPG IV generacji, gdzie nie ma ryzyka niekontrolowanego wybuchu poza cylindrami.


3/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *