ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Masło pod korkiem oleju

masło pod korkiem oleju

Zima jest porą roku, która powoduje niestety różne dziwne zjawiska, które mogą się zdarzyć naszemu pojazdowi. Samochód jest bowiem niedogrzany, a niskie temperatury nie sprzyjają zdecydowanie jego prawidłowemu działaniu. Jeśli samochód jest ciągle używany, to możemy te szkodliwe zjawiska zminimalizować, bo skrupulatnie nagrzewamy samochód, a konkretnie silnik.

Zima i dziwna maź na korku wlewu oleju

Maź na korku wlewu oleju zdarza się zimą bardzo często. Jest to bowiem nic innego jak mieszanie się wody z emulgatorami, które są zawarte w oleju. Możemy zminimalizować to zjawisko poprzez wlewanie lepszej jakości oleju o zdecydowanie lepszych parametrach. Jednak to nie wystarczy, bo aby maź zbierała się zdecydowanie mniej, to musimy nasz pojazd regularnie odpalać, aby woda zbierała się dużo mniej. W ten sposób możemy zminimalizować zjawisko jakim jest masło pod korkiem oleju, które się zbiera. Kiedy nie będziemy dbać o to, żeby szczególnie zimą rozgrzewać silnik to maź zacznie się zbierać coraz więcej, aż powstanie osad na korku wlewu oleju zwany inaczej szlamem. Owa substancja może nam się zebrać, poprzez nie korzystanie ze starego oleju lub bardzo słabej jakości zbyt długo. Czarny nalot jest wynikiem używania oleju, który nie ma w sobie już potrzebnych emulgatorów, bo albo wszystkie zebrały się na korku albo miał go od początku za mało.

Warto więc kupować olej, który być może kosztuje więcej, ale gwarantuje nam o wiele dłuższy okres używania go. Możemy dzięki temu zapomnieć na jakiś czas o wymianie oleju i nie zbierze nam się czarny nalot, który jest bardzo kłopotliwy. Pozostałość po spalonym oleju jest bardzo trudna do usunięcia i nie można ryzykować, że zniszczymy w ten sposób silnik. Jeśli więc zależy nam na dłuższym korzystaniu z naszego pojazdu to szczególnie zimą musimy silnik rozgrzewać do temperatury 50 stopni i starać się wybierać olej, który jest dobrej jakości i zapewnia nam jak najlepsze parametry. Dzięki temu emulgatory tak szybko się nie ulotnią i unikniemy kłopotu z zalegającą czarną wydzieliną, który zbiera się w bardzo dużych ilościach na korku od oleju. Jednak masło pod korkiem oleju nie jest w zimie niczym dziwnym.3.6/5 - (17 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *