ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Co warto wiedzieć kupując nowe opony?

nowe opony

nowe opony

Opony są tym elementem pojazdu, który dość często podlega wymianie. Co warto wiedzieć kupując nowe opony? Na jakie czynniki powinno się zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Przede wszystkim istotne jest, by wybrane opony były dobrej jakości. Najlepiej dokonać zakupu nowych opon, nie używanych. To zapewni ich bardzo dobry stan. Można wybrać pomiędzy oponami całorocznymi, a sezonowymi. Choć pierwsza z tych opcji jest zdecydowanie tańsza, to warto wiedzieć iż w testach to opony sezonowe mają lepsze wyniki. Jeśli jednak dokona się zakupu dobrej jakości opon całorocznych będzie to lepszy zakup, niż tania wersja opon sezonowych.

Rzeźba bieżnika to kolejny z czynników, na który należy zwrócić uwagę dokonując konkretnego wyboru opon samochodowych. Na rynku do najbardziej popularnych należą dwa rodzaje bieżników: asymetryczne oraz kierunkowe. Drugi z nich zapewnia dobre odprowadzanie wody podczas jazdy w deszczu. Bieżnik asymetryczny jest zaś nieco bardziej zaawansowany technologicznie: jego zewnętrzna część zapewnia przyczepność opony na zakrętach, a wewnętrzna odpowiada za odprowadzanie wody.
Inne istotne parametry opon samochodowych to także między innymi ich przyczepność, odporność na ścieranie oraz inne dane techniczne.

Warto postawić na opony dobrej jakości, dzięki czemu jazda samochodem będzie nie tylko bezpieczna, ale i także po prostu bardziej komfortowa. Producenci opon samochodowych oferują szeroki wybór produktów, wśród których nie powinno być trudno o wybór odpowiednich opon. Dobrze jest zapoznać się także z wynikami testów przygotowanych przez specjalistów w tej dziedzinie. Wyniki takich testów można odnaleźć na przykład w fachowej prasie lub w Internecie na serwisach poświęconych motoryzacji.

Wśród najpopularniejszych producentów opon samochodowych na świecie można wymienić takie marki jak na przykład: Michelin, Goodyear, Bridgestone, Nokian lub choćby Belshina i Marix.

Ceny konkretnych opon różnią się ze względu na ich jakość oraz konkretne dane technologiczne.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *