ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

CB radio a Yanosik

CB radio a Yanosik

CB radio a Yanosik

Rozwój różnego typu technologii w sporej części przypadków oznacza zastępowanie starego typu urządzeń nowszymi, często dostępnymi w formie urządzenia mobilnego lub nawet aplikacji na smartfona. Od wielu lat kierowcy głównie zawodowi, jeżdżący samochodami ciężarowymi korzystają z CB radia. Umożliwia to komfortową jazdę, ominięcie korków i uprzedzenie pozostałych o sytuacji na drodze. Od pewnego czasu pojawiła się jednak aplikacja o nazwie Yanosik, która w opinii niektórych osób zastąpi w niedalekiej przyszłości klasyczną formę ułatwienia podróży.

CB radio ma wielu zwolenników wśród kierowców zawodowych, jednak nie da się nie zauważyć, że od momentu pojawienia się tej technologii sporo się zmieniło. Dawniej, aby używać tego urządzenia konieczne było zdobycie pozwolenia. Aktualnie dostępność i niska cena podstawowych urządzeń oraz brak jakichkolwiek ograniczeń w kwestii użytkowników sprawił, że poziom kultury na tak zwanej „dziewiętnastce” znacznie spadł. W większych miastach nie trudno o wulgaryzmy, przekleństwa i wyzwiska na kanale. Oczywiście, nie oznacza to, że tego typu użytkownicy to jedyni, jakich usłyszymy przez CB radio. Jest to jedynie pewien procent. Nadal dzięki CB radiu istnieje możliwość poznawania nowych kierowców, zacieśniania więzi, uprzyjemnienia i ułatwienia podróży.

Yanosik ma zupełnie inną formę, aniżeli radio. Wszelkie wiadomości od kierowców przekazywane są w formie komunikatów pojawiających się w aplikacji na smartfonie lub dedykowanym urządzeniu. Dzięki temu mamy możliwość uniknięcia wypowiedzi osób, których nie mamy chęci słuchać. Jest to idealna opcja dla kierowców lubiących pokonywać trasę w ciszy i skupieniu z dostępem do konkretnych informacji bez okraszenia ich subiektywnymi komentarzami innych prowadzących.

Podsumowując, każda z opcji znajduje i znajdować będzie swoich zwolenników ze względu na sporą ilość różnic. Każdy kierowca konkretnie do siebie dobrać powinien sposób pozyskiwania informacji na drodze.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *