ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Wyciąganie wgnieceń

Wyciąganie wgnieceń

Wyciąganie wgnieceń

Każdy właściciel pojazdu wie doskonale, jak uporczywe mogą być wgniecenia w karoserii, które nie dość, że źle wyglądają, to jeszcze w ich miejscu może odpadać lakier, czy wychodzić rdza. Warto więc jak najszybciej się ich pozbyć, aby uniknąć dalszych niemiłych konsekwencji.

Jak odbywa się wyciąganie wgnieceń?

Zacznijmy od tego, że można wyróżnić kilka metod, które są wykorzystywane podczas usuwania wgnieceń. Pierwszą i najlepszą jest PDR, czyli Paintless Dent Repair, ponieważ dzięki niej lakier zostaje nie uszkodzony. Jest to jednak nie łatwa technika i wymaga bardzo precyzyjnej pracy. Jej alternatywą jest wypychanie wgnieceń od środka lub wyciąganie wgnieceń. Pierwsza technika polega na delikatnym masowaniu wgniecenia od wewnątrz, przy pomocy narzędzia przypominającego hebel. Druga jest stosowana, w przypadku kiedy żadna z poprzednich, z powodu utrudnionego dostępu nie może zostać użyta. Wygląda ona w ten sposób, że do karoserii są przyczepiane specjalne uchwyty, a do nich bezwładnościowy młotek, który działa na zasadzie dźwigni.

Czy naprawdę jest to skuteczne?

Wiele zależy od jego wielkości, jeśli jest to nieznaczne uszkodzenie spowodowane gradobiciem, dużo łatwiej będzie się go pozbyć niż w przypadku wgniecenia spowodowanego w wyniku stłuczki.

W obu przypadkach jest możliwe przeprowadzenie bezinwazyjnego wyciągania wgnieceń, pod warunkiem dostępu do odpowiednich narzędzi. Tak naprawdę dobry, doświadczony blacharz nie będzie miał najmniejszego problemu, z przywróceniem auta do pierwotnego stanu. W warsztacie ma zapewne dostęp do wypychaczy, młotków bezwładnościowych, punktaków, zestawów do napraw klejowych i nagrzewnic. Wiedza i odpowiednie narzędzia wystarczą, aby efekt był
zadowalający.

Ile to kosztuje?

Ceny mogą wahać się od 50 zł za drobne wgniecenie od gradobicia, do nawet kilku tysięcy. Wszystko zależy od wielkości i głębokości uszkodzonego miejsca. Do tego nie zawsze jest możliwe użycie metody PDR, która nie uszkadza lakieru, a wówczas trzeba doliczyć koszty lakierowania, a niekiedy także doboru lakieru. Na szczęście w 95% przypadków możliwe jest jej zastosowanie, dlatego nie ma co się obawiać i skonsultować się ze specjalistą, który oceni szkody i znajdzie najlepsze rozwiązanie.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *