ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Drogie paliwo – jakie są sposoby na oszczędną jazdę?

oszczędna jazda samochodem

Ludzie od dawien dawna myślą nad tym w jaki sposób można się szybciej przemieszczać. Sposobów może być wiele, lecz jednym z najprostszych wydaje się być kupno własnego pojazdu, który umożliwi błyskawiczny dojazd z punktu A do punktu B. Jednakże z roku na rok paliwo jest coraz droższe i wszyscy zaczynają szukać sposobu jak na nim oszczędzić. Wtedy w głowie pojawia się myśl: Drogie paliwo – jakie są sposoby na oszczędną jazdę?

Oszczędzanie na paliwie

Aby zacząć oszczędności na paliwie musimy zrobić swoisty rachunek sumienia i przyznać się przed samym sobą jak tak naprawdę jeździmy, gdyż od zawsze wiadomo, że agresywna jazda powoduje ogromny wzrost zapotrzebowania na paliwo, który często przewyższa 10 litrów na 100 kilometrów. Aby zaoszczędzić można nieco odpuścić pedał gazu, dzięki czemu w naszej kieszeni zostanie nieco więcej pieniędzy na randkę z ukochaną osobą. Sposobów na oszczędzanie może być więcej – wyłączenie tempomatu a także wyłączenie klimatyzacji sprawi iż w baku pozostanie o 1,5 litra więcej paliwa niż zazwyczaj. Także demontaż niepotrzebnych rzeczy z dachu pozwala zaoszczędzić dodatkowe pieniądze, dzięki czemu możemy spać spokojnie.

Idea eco-drive

Eco-drive jest jeszcze stosunkowo niezbyt popularną ideą, która idealnie obrazuje sposoby na oszczędną jazdę w mieście. Dzięki niej oszczędności nie sięgają tylko paliwa, ale i klocków hamulcowych, dzięki czemu kierujący pojazdem jest w stanie zaoszczędzić całkiem sporo. Główną ideą eco-drive jest jazda określoną prędkością na jak najwyższym biegu, dzięki czemu obroty silnika nie są zbyt wysokie.

Jak poprawnie stosować eco-drive

Aby poprawnie zacząć stosować eco-drive należy zadbać o stan naszego pojazdu. Warto jest dbać o zachowanie poprawnego ciśnienia w oponach, dzięki czemu możemy zredukować zużycie paliwa aż o 10%. Brzmi kusząco prawda? Skoro mowa o sprawdzeniu warto jest także zadbać o amortyzatory, ukręcone półosie a także pęknięte sprężyny – to przez nie wzrasta opór pojazdu, przez co spala więcej paliwa. Aby poprawnie stosować eco-drive należy przewidywać i hamować biegami – jest to sztuka niezwykle trudna, ale niezwykle przydatna w jeździe.


5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *