ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Kobieta u mechanika samochodowego

Kobieta u mechanika samochodowego

Stare przysłowie mówi, że gdzie diabeł nie może, tam babę pośle. Jednak w przypadku kobiet i warsztatów samochodowych, ta ludowa mądrość nie zawsze jest trafna. Potencjalna klientka serwisu samochodowego uważana jest za osobę naiwną, co niestety czasami bywa zgodne z prawdą. W efekcie zdarza się, że kobieta u mechanika samochodowego, staje się ofiarą oszustwa.

Nie trzeba zbyt długo zastanawiać się nad tym, dlaczego tak się dzieje. Jeszcze do niedawna kobiet za kierownica, na polskich drogach, było niewiele. Dopiero w ciągu ostatnich kilkunastu lat, panie coraz częściej zaczęły siadać za kółkiem. Niestety mężczyźni przyzwyczaili kobiety do tego, że to oni pilnują właściwego poziomu płynów samochodowych, oni dbają o zabezpieczenie auta przed zimą i w razie kłopotów zawożą samochód do naprawy. Jednak obecnie, w społeczeństwie wyzwolonych kobiet, zapracowanych mężczyzn oraz wiecznych singli, kobieta jest zmuszona samodzielnie radzić sobie ze swoim samochodem, a w przypadku awarii musi sama udać się do mechanika samochodowego. Jak badania statystyczne pokazują, kobiety stanowią już 26 procent klientów odwiedzających warsztaty samochodowe, a 27 procent kobiet wchodzi na strony internetowe z asortymentem akcesoriów i części samochodowych. Te dość wysokie statystyki nie zmieniają faktu, że kobiety boją się zostać oszukanymi przez mechaników i naciągniętymi na niepotrzebne koszty.

Najczęstsze kanty

Od naciągania na niepotrzebne wymiany płynów i olejów, poprzez montowanie tanich zamienników, gdzie na fakturze lub rachunku widnieje drogi oryginał, po nierobienie prawie niczego, a wmawianie, że robiło się bardzo dużo i z tego powodu sporo to wszystko kosztuje. W najgorszych z możliwych przypadkach, zdarza się podmienienie dobrej, drogiej części samochodu na starą i zużytą. Nagminną praktyką w małych warsztatach jest niedawanie rachunku, kobiety często zapominają się o niego upomnieć, a bez niego w razie oszustwa nic nie zdziałamy.

Internetowe pogotowie – fora motoryzacyjne

Jako że kobiety z natury nie są głupie i lubią rozwiązywać swoje problemy, to coraz częściej można je spotkać na forach internetowych, zrzeszających właścicieli poszczególnych marek samochodowych. To właśnie tam kobiety radzą się w sprawach mechanicznych, dotyczących ich aut. Udając się do warsztatu samochodowego, coraz częściej są już wyposażone w odpowiednią wiedzę i nie dają się tak łatwo zrobić w przysłowiowego konia.

W Bydgoszczy przy ul. Chodkiewicza 60 wygląda to inaczej

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientek. Od dłuższego czasu na naszej stronie internetowej można znaleźć dział Oczyma Kobiety gdzie walczymy ze stereotypem, że motoryzacja to tylko i wyłącznie męski temat. W naszym warsztacie kobiety mogą liczyć zawsze na miłą obsługę i doradztwo w zakresie mechaniki samochodowej. Nie naciągamy na niepotrzebne naprawy, naprawiamy tylko i wyłącznie to co potrzeba. Na każdą naprawę wystawiamy rachunek. Istnieje możliwość zapłaty kartą płatniczą. Zapraszamy do korzystania z naszych usług!

5/5 - (3 votes)