ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Przewożenie psa w samochodzie – na co zwrócić uwagę?

Przewożenie psa w samochodzie

Piękna pogoda i kilka dni wolnego są doskonałą okazją do krótszych lub dłuższych podróży. Warto więc dowiedzieć się, jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie, tak aby nie narażać go, siebie, a także pasażerów na niebezpieczeństwo. W Polsce jest zarejestrowanych podobno 443 ras psów jednak najpopularniejsza  10, to: 10.beagle; 9.buldog angielski; 8.american staffordshire terrier; 7.buldog francuski; 6.white terrier; 5.sznaucer miniaturowy; 4.berneński pies paserski; 3.labrador; 2.yorkshire terrier; 1.od lat niekwestionowany lider owczarek! Poza konkurencją są naturalnie wszelkiego rodzaju ,,mieszańce”, których cechą charakterystyczną jest to, że są najukochańsze!

Przepisy o ruchu drogowym w Polsce nie precyzują wprost zasad przewożenia psów, jednym słowem nie ma jasno określonych wytycznych naprowadzających kierowcę, co oznacza przewozić psa bezpiecznie. Warto jednak pamiętać, iż nie oznacza to, że nasz pupil może robić w samochodzie, co chce i gdzie chce. Jeśli podczas kontroli policjant uzna, iż pies przewożony jest w sposób zagrażający bezpieczeństwu, może wystawić nam mandat na podstawie art. 60 pkt 1 kodeksu drogowego.

Przewożenie psa w samochodzie – na co zwrócić uwagę?

Na bezpieczne przewożenie naszego pupila jest kilka sposobów. Najpowszechniejszym z nich jest użycie transportera, musimy pamiętać, by był on odpowiednio dobrany do wielkości psa. Tak, aby nie ograniczał mu swobody, a jednocześnie chronił. Nie dajcie sobie wmówić, iż używanie transportera to złe traktowanie psa, wręcz przeciwnie dbamy o jego i nasze bezpieczeństwo to świadczy o naszej pełnej odpowiedzialności.

Gdzie umieścić transporter?

Mały transporter możesz umieścić na podłodze przed lub za przednim siedzeniem. Fotel musisz ustawić tak, aby uniemożliwiał przesuwanie się transportera. Średni lub duży umieszczasz na tylnym siedzeniu wzdłuż fotela i przypinasz dodatkowo pasami. Jeśli jesteś posiadaczem samochodu typu kombi lub van transporter możesz umieścić w bagażniku. Jednak musisz pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu go. Szelki dla psa, kraty zabezpieczające i mata antypoślizgowa.
Jeśli jesteś posiadaczem pupila dużych rozmiarów, możesz przewozić go na tylnym siedzeniu. Pamiętaj jednak, aby zabezpieczyć psa, zakładając mu specjalne szelki, które przymocują go do fotela. O czym nie możesz zapomnieć, jeśli przewozisz psa w bagażniku? O dwóch rzeczach pośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, a są nimi mata antypoślizgowa oraz kraty zabezpieczające. Wybierając się w podróż z pupilem, nie zapomnij o kilku ważnych rzeczach, które zapewnią Tobie i psu bezpieczną i komfortową podróż.

Zapamiętaj:

Bądź przygotowany na to, że jeśli Twój pupil rzadko podróżuje, takie wycieczki mogą wywoływać u niego stres, który z kolei może wywołać wymioty. Postaraj się uwzględnić w trasie postoje, tak aby Twój piesek mógł załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Jeśli wybierasz się w podróż, kiedy pogoda jest idealna na wypoczynek, czyli praży słoneczko, wiaterku nie ma. Nie zapomnij zaopatrzyć się w wodę dla psa, a także osłony przeciwsłoneczne na okna. Wystrzegaj się sytuacji, kiedy Twój pupil wystawia głowę za okno. Nie dość, że jest to niebezpieczne, to jeszcze może doprowadzić pieska do zapalenia oczu, nosa czy uszu. Bezwzględnie zabronione jest pozostawianie pieska w upalny dzień w zamkniętym samochodzie, to niehumanitarne. Przecież nie chcesz, aby twój pupil się udusił. Wszystko to także dotyczy kotów ale one z reguły nie są aż tak mobilne.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *