ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Remont silnika, czy jego wymiana

Remont silnika, czy jego wymiana

W obecnych czasach na rynku wtórnym samochody, a w szczególności te, które charakteryzują się niskimi cenami, mogą w krótkim czasie zaskoczyć nas swoim stanem technicznym. Niestety bardzo często takie zaskoczenie nie jest niczym przyjemnym, ponieważ wiąże się z dużymi kosztami. Mogą zdarzać się awarie, które są stosunkowo trudne do przewidzenia, a zwykle dostarczają wielu poważnych problemów. Jedną z nich jest na przykład awaria silnika. Jeśli chcemy przywrócić dawną sprawność samochodu, mamy do wyboru dwie opcje. Są nimi: remont silnika oraz jego wymiana na inny (używany). Która z nich jest jednak lepszą propozycją?

Cena czy jakość – czym się kierujemy przy remoncie silnika?

Nowy silnik jest to około 1/4 ceny samochodu. W przypadku jednostek, które są używane, ta proporcja staje się trochę bardziej przychylna dla kupującego, ponieważ jednostkę napędową można spokojnie kupić już za kwotę od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Ostateczna cena zależy jednak od tego, jak bardzo popularna jest dana jednostka napędowa, a także jak łatwo dostępna jest w sprzedaży.  Koszt remontu silnika można określić już bardziej precyzyjnie, bowiem wygląda on podobnie u wszystkich samochodów osobowych. Dlatego różnice kosztów między poszczególnymi modelami są bardzo małe. Cena kapitalnego remontu to zwykle od 2500 do 5000 złotych.

Remont czy wymiana na używany? Czym powinniśmy się kierować przy awarii silnika.

Często się zastanawiamy, czy bardziej opłaca się remont silnika, czy wymiana na nowy (używany). Porównując koszty, bardziej opłacalna wydaje się wymiana sprzętu. Wbrew pozorom nie jest to jednak tak prosta sprawa. Remont silnika (jeżeli tylko będzie przeprowadzany przez odpowiednich specjalistów), powinien skutecznie przywrócić jednostkę napędową do stanu, który będzie bliższy fabrycznemu, natomiast co do jego bezawaryjności i sprawności nikt z nas nie musi mieć żadnych wątpliwości. Niestety kiedy kupimy silnik używany, może się okazać, że jest pełen niespodzianek. Takie niespodzianki spowodują konieczność powtórzenia całej procedury w późniejszym czasie. Z drugiej jednak strony, w sprzedaży są również całkiem dobre jednostki napędowe, które z powodzeniem wystarczą na naprawdę wiele tysięcy przejechanych kilometrów. Jeżeli więc znajdziemy jedną z takich, z pewnością lepszym wyborem okaże się wymiana. Jeśli jednak nasz silnik nie należy do popularnych, dobrze jest zdecydować się na jego wyremontowanie.3/5 - (4 votes)

One thought on “Remont silnika, czy jego wymiana”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *