ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Motoryzacja na wesoło

Nie ulega wątpliwości, że śmiech w znaczący sposób ułatwia życie, a także pozwala w wielu sytuacjach opanować stres, praktycznie zawsze zjednuje ludzi. Znacznie łatwiej radzić sobie z różnego rodzaju problemami, jeśli można je oswoić szczerym i radosnym śmiechem.

Rozwijanie swojego poczucia humoru

uszczelka-mechanikOsoby, odwołujące się do własnego poczucia humoru, widzą sytuacje pełne stresu zupełnie inaczej niż osoby o niskim poczuciu humoru. Dzięki temu postrzegają życiowe trudności bardziej jako wyzwania niż jako przeciwności losu czy kłody pod nogami. Świadczy to o tym, że stresujące zdarzenia wydają się dla nich znacznie mniej irytujące i, a ponadto wzbudzają relatywnie mniejszą ilość negatywnych emocji, mobilizują do konstruktywnego, a nie destruktywnego działania.

Dowcipy motoryzacyjne

Śmiech to zdrowie i każdy o tym wie. Poczucie humoru w warsztacie samochodowym to bez wątpienia jedna z mocnych stron każdego mechanika. Czekając na przegląd auta czy omawiając zaistniałą usterkę warto czasem nieco się zrelaksować i posłuchać dowcipów, które krążą w branży motoryzacyjnej.

Dowcipy krążące pośród mechaników

andrzej-mechanikDo bram Edenu puka zdenerwowany kierowca, który dotarł tam niemal prosto z ziemi, tuż po groźnym po wypadku drogowym. Zanim jednak otwarto dla niego wrota, inny kierowca niosący w dłoni fragment kierownicy wcisnął się niegrzecznie przed tego, który przywędrował tam jako pierwszy.
– No ładnie – odezwał się z wyraźnym niesmakiem – dzisiejszego dnia wyprzedził mnie pan już drugi raz!

Pewien bardzo skąpy mieszkaniec Szkocji chce kupić auto. Wybrał już najtańszy model ze wszystkich możliwych, ale nadal dręczy go jedna wątpliwość. Pyta więc – Czy ten pojazd dużo pali – Ależ nie! – odpowiada sprzedawca. Zaledwie łyżeczkę. – Ale czy taką do herbaty- pyta Szkot.

Śmiech bez wątpienia rozładowuje stres oraz w dużym stopniu zmienia widzenie większości sytuacji stresowych. Można go również wykorzystywać jako lekarstwo.

Dowcipy o mechanikach czy motoryzacji są bardzo często tzw. niskiego lotu, jednak ich główną ich funkcją jest rozśmieszenie, a także raczej odreagowanie napięcia po wypadku, czy też uwolnienie się od zmartwienia i lęku, który na przykład wzbudza niefortunne  wydarzenie, takie jak wypadek samochodowy.

A Wy jakie znacie dowcipy o mechanikach? Podzielcie się nimi w komentarzach!

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *