ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Awaria systemu wtrysku

Awaria systemu wtrysku

Kiedy na naszej desce rozdzielczej nagle zapala się kontrolka świecąca na czerwono, może to oznaczać tylko jedno – coś nieprawidłowego dzieje się z naszym samochodem. W tej sytuacji nigdy nie należy tego bagatelizować i niezwłocznie udać się na stację kontroli pojazdów, aby tam dokonano szczegółowej diagnozy, a następnie dobrano sposób rozwiązania problemu.

Kontrolka systemu wtrysku

Czasem może się pojawić poważna awaria systemu wtrysku, o czym informuje nas zapalenie się konkretnej kontrolki. W tym przypadku można mówić tak naprawdę o wszystkim – problem może być bardziej rozległy i wymagać naprawy u mechanika, ale też może być to związane na przykład z zatankowaniem paliwa na stacji o szemranej reputacji. Awaria systemu wtrysku jest oznaczona na desce rozdzielczej poprzez zapalenie się kontrolki „check engine”. Nie należy tego bagatelizować, bo im dłużej zwlekamy z udaniem się do mechanika, tym straty związane z uszkodzeniem auta mogą być wyższe. W ostateczności może dojść nawet do zatarcia silnika.

Awaria systemu wtrysku – co to znaczy?

Awaria systemu wtrysku to przede wszystkim znacznie gorsze osiągi jeżeli chodzi o moc samochodu, a dokładniej jego silnika. Niepokojące objawy szczególnie łatwo zaobserwować z samego rana, gdy silnik jest chłodny po nocy. Pojawiają się po prostu problemy z uruchomieniem samochodu. Poza tym mogą pojawić się łatwo odczuwalne podczas prowadzenia samochodu objawy takie jak szarpanie i rwanie silnika, ale też znacznie zwiększone zużycie paliwa. Chcę objawy często poprzedzają jeszcze zapalenie się na czerwono kontrolki systemu wtrysku.

Co zrobić podczas awarii?

Objawów opisanych powyżej nie należy bagatelizować. Jeżeli mamy podejrzenie, że samochód źle pracuje z powodu słabej jakości paliwa – możemy udać się na renomowaną stację benzynową i tam po prostu zatankować najwyższej jakości paliwo adekwatne dla naszego auta. Jeżeli to pomoże – być może na tym skończy się konieczność reagowania. Jeżeli natomiast silnik nadal nie będzie prawidłowo pracował, oraz będzie utrzymywała się świecąca kontrolka, konieczna będzie wizyta u mechanika samochodowego albo na stacji kontroli pojazdów.


5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *