ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Awaria systemu wtrysku

Awaria systemu wtrysku

Awaria systemu wtrysku

Kiedy na naszej desce rozdzielczej nagle zapala się kontrolka świecąca na czerwono, może to oznaczać tylko jedno – coś nieprawidłowego dzieje się z naszym samochodem. W tej sytuacji nigdy nie należy tego bagatelizować i niezwłocznie udać się na stację kontroli pojazdów, aby tam dokonano szczegółowej diagnozy, a następnie dobrano sposób rozwiązania problemu.

Kontrolka systemu wtrysku

Czasem może się pojawić poważna awaria systemu wtrysku, o czym informuje nas zapalenie się konkretnej kontrolki. W tym przypadku można mówić tak naprawdę o wszystkim – problem może być bardziej rozległy i wymagać naprawy u mechanika, ale też może być to związane na przykład z zatankowaniem paliwa na stacji o szemranej reputacji. Awaria systemu wtrysku jest oznaczona na desce rozdzielczej poprzez zapalenie się kontrolki “check engine”. Nie należy tego bagatelizować, bo im dłużej zwlekamy z udaniem się do mechanika, tym straty związane z uszkodzeniem auta mogą być wyższe. W ostateczności może dojść nawet do zatarcia silnika.

Awaria systemu wtrysku co to znaczy

Awaria systemu wtrysku to przede wszystkim znacznie gorsze osiągi jeżeli chodzi o moc samochodu, a dokładniej jego silnika. Niepokojące objawy szczególnie łatwo zaobserwować z samego rana, gdy silnik jest chłodny po nocy. Pojawiają się po prostu problemy z uruchomieniem samochodu. Poza tym mogą pojawić się łatwo odczuwalne podczas prowadzenia samochodu objawy takie jak szarpanie i rwanie silnika, ale też znacznie zwiększone zużycie paliwa. Chcę objawy często poprzedzają jeszcze zapalenie się na czerwono kontrolki systemu wtrysku.

Awaria systemu wtrysku kontrolka – co zrobić

Objawów opisanych powyżej nie należy bagatelizować. Jeżeli mamy podejrzenie, że samochód źle pracuje z powodu słabej jakości paliwa – możemy udać się na renomowaną stację benzynową i tam po prostu zatankować najwyższej jakości paliwo adekwatne dla naszego auta. Jeżeli to pomoże – być może na tym skończy się konieczność reagowania. Jeżeli natomiast silnik nadal nie będzie prawidłowo pracował, oraz będzie utrzymywała się świecąca kontrolka, konieczna będzie wizyta u mechanika samochodowego, albo na stacji kontroli pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *