ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Używany samochód do 20000 zł – jaki wybrać?

Używany samochód do 20000 zł - jaki wybrać?

Używany samochód do 20000 zł - jaki wybrać?

Rynek motoryzacyjny zmienia się z każdym miesiącem i niemal co chwile do motoryzacji wprowadzane są coraz to nowsze technologie, które mają nie tylko ułatwić podróżowanie, ale również sprawić, że będzie ono coraz przyjemniejsze – tak dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów. Niestety wielu z nas nie może pozwolić sobie na zakup nowego samochodu z salonu. Jeżeli mamy do dyspozycji 20 tysięcy złotych – jaki używany samochód możemy kupić? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie?

Patrzmy na stan, a nie na przebieg!

Zanim przejdziemy do konkretnych propozycji mieszczących się w założonym budżecie trzeba zacząć od tego, że patrząc na konkretny egzemplarz nie powinniśmy się w żaden sposób sugerować przebiegiem pojazdu, a jego rzeczywistym stanem. W Polsce niestety wciąż niezwykle popularne jest zjawisko cofania liczników do około 200 tysięcy kilometrów, gdyż chcą tego sami kupujący żyjący w przekonaniu, że powyżej tej granicy samochód nadaje się jedynie na złomowisko. Wbrew pozorom przebieg o niczym nie świadczy, a liczy się regularny serwis auta czy też jakość użytych do tego podzespołów

Jaki jednak samochód możemy kupić w budżecie wynoszącym 20 tysięcy złotych?

1. Suzuki Swift

Suzuki Swift IIMały miejski samochód z silnikiem 1.3, 1.5 lub 1.6 będzie wystarczający na codzienne dojazdy do pracy – jest to samochód, który ma bardzo dobre opinie pod względem bezawaryjności, a jednocześnie za mniej niż 20 tysięcy dostaniemy bogato wyposażone wersje wyposażenia.

2. Ford Focus II

Ford_Focus_IINieco większą propozycja jest Ford Focus drugiej generacji z silnikiem diesla o pojemności 1.6. Pomimo tego, że jest to najpopularniejsza jednostka na rynku, to niezwykle ciężko jest obecnie znaleźć Focusa II z tym silnikiem, który nadawałby się do zakupu na rynku wtórnym – większość egzemplarzy na sprzedaż jest bardzo wyeksploatowana. Jeżeli jednak znajdziemy zadbany egzemplarz to otrzymamy niezwykle ekonomiczne i bezawaryjne auto!

3. Kia Cee’d

Kia_cee'dPomimo tego, że wiele osób traktuje Kia jako budżetową markę, to jej pojazdy warte są polecenia – mają wspaniały stosunek ceny do jakości. Nie możemy tutaj liczyć na idealną jakość spasowania elementów, czy na wybitnie ekologiczne jednostki napędowe, jednak z powodzeniem i bez większy problemów znajdziemy dobry egzemplarz na rynku wtórnym!

Podsumowując, powyższe propozycje jedynie w niewielkim zakresie dotykają rynku samochodów używanych w kwocie zakupu mniejszej niż 20 tysięcy złotych. Warto samemu zdefiniować własne potrzeby – czy ma to być miejski samochód czy może rodzinne kombi – a dopiero w dalszej kolejności wybierać konkretny model.

Sprawdź też: kupno samochodu używanego –  poradnik.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *