ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Kupno używanego samochodu – na co zwracać uwagę?

Kupno używanego samochodu

Posiadanie własnego samochodu to spory komfort i wygoda. Nic więc dziwnego, że marzy o tym większość polskich rodzin. Ponieważ jednak niewielu z nas stać na zakup nowego samochodu z salonu bardzo często decydujemy się na zakup auta używanego. To dobre rozwiązanie, które pozwala jednocześnie cieszyć się autem i sporo zaoszczędzić. Aby jednak był to dobry zakup, warto wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek w postaci ukrytych wad pojazdu.

Kupno używanego samochodu – na co zwracać uwagę?

Jeśli decydujemy się na zakup używanego pojazdu musimy podejść do tego rozważnie i skrupulatnie sprawdzać prawdziwość słów osoby, która auto sprzedaje. Nie da się bowiem ukryć, że nie wszyscy sprzedający są w stu procentach uczciwi. Lepiej więc dmuchać na zimne. Przede wszystkim powinniśmy upewnić się, że auto, które kupujemy jest bezwypadkowe. Nie da się bowiem ukryć, że samochód, który uczestniczył w kolizji, nawet jeśli będzie po kapitalnym remoncie może stanowić zagrożenie dla nas i dla naszych bliskich. Konieczne więc będą dokładne oględziny. Zwróćmy uwagę na szybę czołową – powinny znajdować się na niej informacje takie jak nazwa producenta oraz marki auta. Jeśli ich nie ma, lub jest tylko nazwa producenta może to świadczyć o tym, że szyba była wymieniana. Przyjrzyjmy się również nadwoziu samochodu: sprawdzając szczeliny między drzwiami, progi i błotniki możemy upewnić się, że auto nie uczestniczyło w kolizji. Dodatkowym sposobem jest również sprawdzanie grubości lakieru przy użyciu elektromagnesu.

Warto również zwrócić uwagę na cenę pojazdu. Oczywistym jest, że każdy z nas chce kupić auto jak najtaniej. Mimo to jednak warto sprawdzić jakie ceny obowiązują w przypadku samochodu, który zamierzamy kupić. Cena znacznie niższa od rynkowej może, choć oczywiście nie musi, być znakiem, że auto posiada jakieś ukryte wady, a jego właściciel chce jak najszybciej się go pozbyć. Znacznie niższa od średniej cena powinna więc być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Kolejnym elementem, na który warto zwrócić swoją uwagę przy zakupie auta jest sprawdzenie jego dokumentacji. Tylko w taki sposób zyskamy pewność, że samochód nie jest kradziony lub obciążony zajęciem komorniczym. Każdy samochód możesz sprawdzić w CEP (Centralna Ewidencja pojazdów) pod linkiem: historiapojazdu.gov.pl .

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *