ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Pranie tapicerki samochodowej – jak się do tego zabrać?

Pranie tapicerki samochodowej - jak się do tego zabrać?

Każdy właściciel samochodu osobowego doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że utrzymanie pojazdu w czystości jest jedną z najtrudniejszych rzeczy. Przeważnie poprzestajemy na skorzystaniu z myjni automatycznej lub bezdotykowej, a utrzymanie czystość w środku pojazdu ograniczamy do okazjonalnego wytrzepania dywaników samochodowych oraz skorzystania z odkurzacza na stacjach benzynowych. W jaki sposób się do tego zabrać?

Pranie tapicerki samochodowej – jaki środek czyszczący?

Podstawą przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac związanych z praniem tapicerki samochodowej powinno być odłączenie akumulatora – zwłaszcza przednie fotele zaopatrzone są często nie tylko w poduszki powietrzne, ale również elektryczne maty grzewcze, którym woda mogłaby zaszkodzić w momencie, gdyby były pod napięciem. Akumulator wsadzamy dopiero wtedy, gdy tapicerka całkowicie wyschnie. Mamy tutaj dwie możliwości:

  1. środki niewymagające odkurzacza piorącego – są to najczęściej wszelkiego rodzaju pianki do tapicerki, które przy pomocy szczotki z miękkim włosiem wciera się w tapicerkę, a następnie zbrylony brud wciąga odkurzaczem. Tego typu preparaty dostaniemy przeważnie w formie atomizera bądź puszki-spray, a ich cena zaczyna się od kilkunastu złotych
  2. środki wymagające odkurzacza piorącego – jeżeli posiadamy odpowiedni odkurzacz piorący to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z jego możliwości o dokładne wypranie tapicerki przy użyciu dedykowanych środków wlewanych do zbiornika takiego odkurzacza. Cena takich środków piorących to przeważnie kilkadziesiąt złotych.

Podsumowując, niezależnie od tego, którą z metod prania tapicerki wybierzemy, powinniśmy być zadowoleni z efektów prania – w większości przypadków uda nam się usunąć nie tylko wszystkie plamy, ale również przywrócić tapicerce prawidłową barwę, która po latach może znacznie być przykryta warstwą wtartego w strukturę materiału kurzu. Co jakiś czas warto jednak wyprać całą tapicerkę w samochodzie, aby usunąć z niej nie tylko nieestetyczne plamy i zabrudzenia, ale również, aby doprowadzić ją do stanu fabrycznego. Prawnie tapicerki nie jest niczym trudnym i z pewnością warto je przeprowadzić przynajmniej raz na dwa lata!

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *