ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Silnik się przegrzewa a wszystko sprawne? – pompa wody

W komorze spalania silnika samochodowego  występują temperatury sięgające 1900℃. Nic dziwnego, że zarówno w głowicy silnika, jak i b górnej części bloku nagrzewają, a w szczególności przy ujściu kanału wydechowego metal może mieć wtedy nawet 800℃.

Dlaczego pompa wody jest tak ważna?

Dlatego tak ważna dla chłodzenia jest obecność płynu w układzie silnika – poza działaniem zapobiegającym zamarzaniu ma także własności smarne i antykorozyjne. Ale co się dzieje jak płyn nie „krąży w układzie”? Silnik przegrzewa się co może doprowadzić nawet do jego zatarcia. W najlepszym przypadku skracamy jego żywotność. W większości przypadków jest to uszkodzenie termostatu, ale zdarzają się jak te na zdjęciu i filmie. Dopiero po wyjęciu pompy można stwierdzić co było bezpośrednia przyczyną awarii.

5/5 - (2 votes)

One thought on “Silnik się przegrzewa a wszystko sprawne? – pompa wody”

  1. Pamiętam jak dziś, pracowałem w sklepie z częściami do BMW. Przyszedł klient, z chęcią zakupu chłodnicy, zapytałem, po co mu chłodnica, miał wypadek czy co???, Nie- odparł, chyba się zamuliła, bo woda przez nią nie przepływa. Wszystko się gotuje a chłodnica ledwo ciepła. Odparłem OK, jak pan chce mogę panu zamówić chłodnicę, ale mnie to bardziej wygląda na pompę wody, jak pan chce to zrobimy tak: Proszę, tu jest pompa wody, którą może pan mi oddać, jak okaże się że to chłodnica, ale jak nie, to zapraszam z flaszeczką. Przyszedł za kilka dni z litrowym Jackiem Dannielsem, dał mi przy moim szefie, mówię obciach jak ta lala, ale szef również był mega zadowolony z takiego obrotu sprawy… Na inne nietrafione diagnozy, klient stracił już około 1500PLN. (2003rok)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *