ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Profesjonalne piaskowanie felg

piaskowanie felg

Mimo bardzo dużych starań oraz dbałości o perfekcyjną czystość swojego samochodu, niestety bardzo często zdarza się tak, że felgi tracą swój młodzieńczy blask. Zużycie eksploatacyjne przeważnie jest tak duże, że nawet pomimo dokładnego szorowania felg, nie można ich przywrócić do idealnego stanu. W takich okolicznościach konieczna jest profesjonalna renowacja. Na szczęście przywrócenie świeżości felg nie jest wcale tak trudnym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka.

Renowacja felg metodą piaskowania

Jeżeli chodzi o renowację, to w naszym kraju największą popularnością cieszy się piaskowanie felg i dokładne malowanie. Przed położeniem nowego lakieru należy bardzo dokładnie pozbyć się starej farby, rdzy, pyłu hamulcowego oraz wszelkiego brudu. Profesjonalne piaskowanie ma zagwarantować nam bardzo płaskie powierzchnie, na które bez żadnego większego problemu będziemy mogli kłaść lakier. Jeżeli chcemy uzyskać efekty na bardzo wysokim poziomie, to warto poszukać profesjonalnej firmy, która oferuje piaskowanie.

Zabieg piaskowania polega na wykorzystaniu bardzo wysokiego ciśnienia powietrza i specjalnego, zmielonego piasku. Piaskowanie felg to w chwili obecnej najpopularniejsza, najskuteczniejsza i najdokładniejsza metoda oczyszczania wszelkich metalowych elementów. Drobinki piasku są w stanie dotrzeć nawet do najmniejszych zakamarków, do których ręcznie nie można trafić na przykład za pomocą zwykłego papieru ściernego lub drucianej szczotki. Drugim sposobem jest nowoczesna metoda czyszczenia chemicznego, która z kolei polega na zastosowaniu specjalnych żrących substancji. Metoda ta stosowana jest wyłącznie w odpowiednio wyspecjalizowanych zakładach i jest dość droga, dlatego też cieszy się bardzo niewielką popularnością.

Osoby, które stosunkowo często wykonują renowację różnych metalowych elementów, mogą oczywiście zainwestować we własną piaskarkę. Osoby, które z kolei chcą jedynie odnowić swoje felgi, powinny skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Wiąże się to oczywiście z dużą wygodą i oszczędnością czasu oraz pieniędzy.

4.7/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *