ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Warsztat / mechanik „idealny”

Mechanik idealny

W dzisiejszym świecie wysoki poziom zaawansowania technologicznego zauważalny jest praktycznie w każdej dziedzinie życia. Już nie tylko nowoczesne telefony, komputery czy super zaawansowane pralki z inteligentnymi funkcjami dozowania środków piorących stanowią wyznacznik obecnych czasów. Należy wręcz wspomnieć o branży motoryzacyjnej, bez której większość z najnowszych technologii nie byłaby w stanie rozpowszechnić się w takim tempie. Niestety nie jest to technologia idealna i (jak to bywa praktycznie ze wszystkim) bywa bardzo często awaryjna. Co zrobić w sytuacji, kiedy nasz pojazd wymaga naprawy? Czy każdy warsztat samochodowy potrafi zadowolić klientów?

WARSZTAT/MECHANIK „IDEALNY”

Przemierzając większe, ale również mniejsze miejscowości coraz częściej można napotkać reklamy „autoserwisów”, które pod nazwą działalności posiadają same superlatywy. Wielu mechaników traktuje oferowane u siebie usługi jako najlepiej wykonywane w okolicy. Prawda jest niestety u wielu z nich inna, niż ta przedstawiona na reklamie. Najbardziej irytującą rzeczą po odbiorze samochodu z naprawy jest jego stan spowodowany niedbalstwem osoby serwisującej go. Chyba każdego właściciela zdenerwowałby brud pozostawiony w środku po naprawie. Inną sprawą jest fakt zatrudniania niekompetentnych osób do wykonywania konserwacji, co jest zarazem szczególnie niebezpieczne, bowiem poruszając się przy dużych prędkościach, osoba kierująca autem musi mieć pewność, iż każda najdrobniejsza śrubka jest we właściwym miejscu i z odpowiednią siłą przykręcona. Nawet najmniejszy luz może być tutaj powodem do wypadku, który prowadzi w konsekwencji do śmierci jednej lub wielu osób. Oczywiście takim przypadkom można zaradzać, biorąc „do serca” wytyczne narzucane przez standardy oraz opinie klientów.

Sformułowanie „warsztat/mechanik idealny” należy zatem kojarzyć z usługami oferowanymi na poziomie (ryzykując stwierdzenie) europejskim. Najważniejszą rzeczą, która powinna obowiązywać w serwisie samochodowym to wysoka kultura pracy. Świeżo wybudowana i wyremontowana „hala”, regulamin stawiający czystość na pierwszym miejscu oraz osoby dokonujące napraw, które są wykwalifikowane to marzenie wielu ofiar stłuczek, usterek czy wypadów. Inną ważną rzeczą jest fachowa pomoc oferowana na miejscu wypadku. Idealny mechanik powinien (w miarę możliwości) dostać się na miejsce wypadku z lawetą, na która załaduje uszkodzony pojazd bez konieczności ingerencji klientów. Jednak najistotniejszą rzeczą jest poziom wykonywanych usług. Pracownicy szanującego się warsztatu samochodowego muszą wręcz potrafić z całkowicie zmiażdżonego pojazdu stworzyć dwuślad wyglądający, jakby wyjechał prosto z salonu

3/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *