ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Run flat – opony, na których dojedziesz gdy utracisz ciśnienie

run flat

Świat motoryzacyjny ciągle się rozwija i firmy, które produkują opony muszą wymyślać coraz to nowsze i potrzebniejsze narzędzia żeby zachęcić do kupna swoich klientów. Nowością jeśli chodzi o opony jest tak zwana opona run flat. Z angielskiego znaczy to dosłownie tyle co biegnij płasko. Jeśli jednak się przyjrzeć się trochę dokładniej tej terminologii to możemy z niej wynieść tyle, że chodzi tutaj o jazdę pojazdu dalej, nawet z przebitą oponą. Jak to się dzieje i dlaczego warto zainwestować w takie opony, w dalszej części artykułu.

Opona run flat – co to takiego i jak działa?

Jeśli klient wjedzie w coś i złapię przysłowiową gumę, to z opony zaczyna uciekać powietrze przez co zmniejsza się w niej ciśnienie. Dzięki takiemu rodzajowi opon, gdzie ściany boczne są wzmocnione opona lekko spuści ciśnienie jednak możliwe, że osoba kierująca pojazd nawet nie zauważy, że coś jest nie tak. Tutaj już wchodzi w grę samochód, który powinien pokazać na desce rozdzielczej, że z jednej opony zeszło ciśnienie. Taki rodzaj opon pozwala na przejechanie jeszcze 80 kilometrów, z prędkością do 80 km/h. Taka inwestycja w ten rodzaj opon może z łatwością zapobiec większemu wydatkowi jakim jest pomoc drogowa, jeśli mieli by przyjechać w środku nocy. Run flat pozwala ze spokojem, znaleźć na mapie najbliższy warsztat i dojechać do niego. Ogromnym plusem, który serwuję ten rodzaj opon jest także pojemność bagażnika. Nie trzeba wozić już niepotrzebnie opony zapasowej i jeśli jedzie się na wakacje z rodziną, to można w to miejsce zapakować dodatkowe walizki.

Jaki jest koszt opony typu run flat?

Skoro możemy zyskać nie wzywając pomocy drogowej, to trzeba się liczyć, że niestety będzie trzeba trochę więcej zapłacić za oponę tego rodzaju. Wymiana opon jest to koszt około 150 złotych, a cena samej opony waha się w granicach 600-1000 złotych, za jedną oponę. Dla jednych jest to dużo, a dla innych mało ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo to na pewno nie powinna się nigdy patrzeć na koszty. Podsumowując, opona run flat jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Zapewnia bezpieczeństwo, a także wygodę jeśli chodzi o dalsze podróże z rodziną. Jeśli ktoś często łapie gumę to z pewnością powinien zainwestować w ten rodzaj opon, a jeśli nie ale chce się czuć bezpiecznie to także powinien się nad tym zastanowić.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *