ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Darmowa nawigacja na telefon bez internetu

darmowa nawigacja offline

Nawigacja w telefonie stała się standardem. Firmy, które produkują aplikację związane z GPS, starają się zawsze wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i tak oto coraz popularniejsze staje się darmowa nawigacja na telefon bez internetu. Tutaj od razu pojawi się pytanie, ale jak to bez internetu? Przecież skoro ciągle się ruszamy to i obraz musi się ładować na nowo. Jeśli chodzi o GPS w telefonie to on nie potrzebuję internetu, to po prostu satelita próbuję namierzyć nasz telefon i na tej podstawie określa w jakim miejscu znajduję się osoba korzystająca z niego.

Mapy offline

Jedyne co trzeba zrobić w połączeniu z internetem to pobranie aktualnych wersji map. Jest to czynność dość prosta i schematyczna. Plusem jest także to, że można pobrać mapę danego obszaru bez zbędnego zaśmiecania telefonu całym światem, więc jeśli osoba chcąca skorzystać z tego rodzaju nawigacji wie, że będzie podróżowała tylko po Ukrainie, to pobiera tylko i wyłącznie mapę Ukrainy. Niżej zostaną przedstawione najbardziej znane i najlepsze aplikację na telefon, które posiadają w swoich opcjach nawigację bez dostępu do internetu.

Darmowa nawigacja na telefon bez internetu

Sygic GPS Navigation & Maps

Jest to aplikacja skierowana nie tylko do kierowców ale także do rowerzystów i pieszych. Ma ona bardzo dokładne mapy, a także możliwość włączenia komunikatów głosowych offline. Żeby włączyć nawigację bez internetu należy wejść w ustawienia, a następnie wybrać opcję zarządzaj mapami. Pobieramy niestety, za pomocą internetu mapę obszaru, który nas interesuję. Jeśli chcemy mieć także komunikaty głosowe, to należy także pobrać język głosu, który będzie do nas mówił. Po tych czynnościach można spokojnie wyłączyć internet w telefonie i cieszyć się nawigacją.

Pobierz aplikację: Android, iOS

HERE maps

Ta aplikacja także posiada możliwość nawigowania bez internetu. Jednak różnicą, pomiędzy tą aplikacją, a poprzednią jest wielkość mapy. Jeśli w Sygic mapa Polski ma około 250 mb to jest to dość optymalna liczba, jednak w HERE maps, mapa Polski ma już objętość większą niż 500 mb. Co dla osób, które nie posiadają dostępu do wifi, a także zbyt dużo swojego internetu w telefonie może oznaczać kłopoty. Jeśli jednak chodzi o jakość nawigacji to jest ona na najwyższym poziomie i częste aktualizację, mogą pomóc w uniknięciu wielu nerwów podczas remontu dróg.

Pobierz aplikację: Android, iOS

Google Maps

Tutaj wiele osób może czuć zaskoczenie jednak, tak w tej aplikacji również jest możliwość zapisania odpowiedniego obszaru mapy w telefonie, a następnie odtworzenie go offline. Jednak tutaj obszar, który chcemy zapisać musi mieścić się w tym co proponuję nam ta aplikacja i niestety całej Polski nie da się zmieścić. Również czymś co jest minusem jest fakt, że obszar tylko samej Warszawy zajmie w telefonie około 80 mb, co jest bardzo słabym wynikiem przy swoich poprzednikach.

Pobierz aplikację: Android, iOS

Podsumowując, mapy offline stały się ostatnimi czasy bardzo powszechne i korzystanie z nich nie budzi już takiej sensacji jak kiedyś. Jeśli chodzi o dokładność to nie ma im nic do zarzucenia może poza zmianami, które mogą wystąpić na drodze w parę godzin od pobrania aktualizacji.

5/5 - (5 votes)

One thought on “Darmowa nawigacja na telefon bez internetu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *