ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Jakie są przyczyny wypadania zapłonu?

Wypadanie zapłonu

Wypadanie zapłonu to częsty problem. Trzeba przyznać, że układ zapłonowy wymaga przede wszystkim dobrej izolacji elektrycznej. Aparat zapłonowy w większości przypadków działa na zasadzie mechanicznego rozdzielenia napięcia, które płynie z cewki do świec.

Wypadanie zapłonu przyczyny

Wiele osób zastanawia się, jakie są przyczyny ewentualnego wypadnięcia zapłonu. Otóż, może być ich naprawdę wiele. Zaliczyć do nich można, między innymi: szarpanie samochodem, nierówna praca naszego silnika, utrata mocy samochodu. Gdy zauważymy, że takie sytuacje dzieją się w naszym pojeździe powinniśmy skontaktować się z fachowcem. Wypadanie zapłonu to całkowity brak zapalenia mieszanki w danym cylindrze, który znajduje się w samochodzie. Wypadanie zapłonu objawy – mogą być one naprawdę przeróżne. Na pewno zauważymy je podczas jazdy samochodem, ponieważ można wtedy odczuwać różne drgania. Nierówna praca silnika jest wyczuwalna podczas wypadnięcia zapłonu. Oprócz tego, może to spowodować na przykład zwiększone spalanie, ponieważ mieszanka nie spala się w cylindrze, tylko jest wydalana układem wydechowym i jest po prostu całkowicie marnowana.

Wypadanie zapłonu w zimnym silniku

Kolejnym częstym powodem wypadnięcia zapłonu może być na przykład świecie zapłonowe, które odgrywają ważną rolę. Szczególnie stare i zużyte już świecie mogą spowodować, że zapłon nie będzie funkcjonował normalnie. Niestety nie da się ukryć, że podczas wypadnięcia zapłonu nasz samochód straci wiele mocy. Silnik samochodowy w takiej sytuacji może pracować tylko na trzech cylindrach, a nie na czterech. Wypadanie zapłonu w zimnym silniku jest równie niebezpieczne. Taki zapłon negatywnie wpływa na poszczególne elementy silnika. Usterkę tego typu trzeba przede wszystkim jak najszybciej zgłosić do profesjonalisty, który z pewnością pomoże nam szybko. Tym bardziej, że wymiana elementów zapłonu nie jest tak kosztowna, jak mogłoby się to wydawać. Oprócz tego warto również sprawdzić pompę silnika, ponieważ jej niesprawność, również może powodować szarpanie samochodem.

Diagnostyka powinna być przede wszystkim wykonana przez doświadczonego mechanika, który operuje również profesjonalnym sprzętem. Jest to naprawdę bardzo ważne.3/5 - (7 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *