ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Dlaczego warto konserwować podwozie?

Czas zimowy jest niezwykle trudnym okresem dla naszych samochodów. Śnieg, niskie temperatury i ogromne ilości soli, które znajdują się na drodze, mają niezwykle dewastacyjny wpływ na integralność podwozi w naszych samochodach.

Konserwacja podwozi

Dlaczego warto konserwować podwozie? Przede wszystkim ze względów finansowych, ale również dla spokoju naszych nerwów, oszczędności czasu i trudności związanych z brakiem auta, gdy będzie konieczne uzupełnienie braków jego karoserii, która zostanie zniszczona przez rdze.

Standardem już jest stosowanie przez producentów aut fabrycznych zabezpieczeń podwozi. Nie są to jednak rozwiązania idealne i nie gwarantują 100% ochrony. Tym bardziej, gdy auto ma już swoje lata, zastosowana przez producenta ochrona po prostu przestaje istnieć. Niezbędne w takim wypadku staje się uzupełnienie fabrycznie zastosowanej ochrony o nową powłokę.

Konserwacja podwozia cena

Koszt konserwacji podwozia uzależniony jest od wielkości posiadanego auta. Im większy samochód, tym więcej wymaga pracy i wykorzystania środków konserwujących. Ceny zaczynają się od około 500 zł w przypadku małych aut miejskich i kończą w okolicach 1300 zł, gdy konserwacji chcemy poddać podwozie dużego auta np. busa.

cennik konserwacji podwozia

Co dostajemy w cenie? Konserwacja rozpoczyna się od dokładnego umycia całego podwozia, a następnie przeprowadzenia przeglądu w poszukiwaniu ognisk korozji. Gdy takowe zostaną wykryte, przed nałożeniem ochrony muszą zostać usunięte. Najlepiej jest zerwać całą rdze aż do gołej blachy, a następnie zabezpieczyć dane miejsce odrdzewiaczem i podkładek epoksydowym. W chwili, gdy całe podwozie jest już wyczyszczone, a wszelkie ogniska korozji usunięte i odpowiednio zabezpieczone, rozpoczyna się etap właściwy, czyli nakładanie środka konserwującego.

Środek do konserwacji podwozia

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju środków konserwujących podwozie. Zasada działania każdego z nich jest w gruncie rzeczy taka sama i polega na stworzeniu powłoki ochronnej, od której odbijać się będą np. drobne kamyczki, powodujące mikro pęknięcia, które mogą stać się zarzewiem korozji.

konserwacja podwozia waxoylPreparat antykorozyjny nakładany jest przy pomocy pistoletu, którym spryskiwana jest cała podłoga samochodu, belki wzmacniające, wahacze oraz progi. Niezwykle istotne jest, aby środek dostał się we wszystkie zakamarki karoserii. Aby tak się stało wykorzystywane są otwory technologiczne, a w przypadku ich braku, wykonywane są minimalne nawiercenia, przez które wprowadzany jest środek konserwujący. Jest to niezwykle istotny etap, ponieważ są to newralgiczne miejsca w samochodzie i to właśnie w nich rozpoczyna się proces korozyjny poszycia auta.

Bydgoszcz Waxoyl
W naszej szerokości geograficznej w której zimny potrafią być bardzo mroźne i śnieżne, dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne jest właściwie podstawowym elementem przygotowania auta do zimy. Najlepiej jest powtarzać je średnio co 2-3 lata, dzięki czemu utrzymujemy stałą kontrolę nad stanem blacharskim naszego samochodu i zabezpieczamy się przed wizytami w zakładzie blacharski, celem uzupełniania powstałych od rdzy ubytków w karoserii.

W zeszłym roku zakonserwowaliśmy ponad 200 podwozi w autach. Najwięcej było:

  1. samochodów japońskich – lider Mazda, długo, długo nic …., Honda, Toyota
  2. koreańskich – KIA
  3. włoskich – Fiat
  4. francuskich – Renault
  5. niemieckich – Opel, BMW
  6. aut z USA –  Mustang, Ford, VAN-y, Pick-upy

Nie ma znaczenia jaki producent , ale każdy dba, żeby na gwarancji nic się nie działo.
Czy przepłynął Atlantyk, czy jeździł w Alpach, nikt nie wymyślił blachy, która nie rdzewieje.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *