ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Historia samochodów, które macie a nie znacie?

Louis Renault urodził się w 1877 w Paryżu, był najmłodszym z pięciorga dzieci. Jego ojciec,  Alfred był dobrze przedsiębiorcą , a jego matka córką  sklepikarza. Już od najmłodszych lat młody Renault był entuzjastą mechaniki. W rodzinnej posiadłości  Renault urządził swój pierwszy warsztat, w którym pracował wraz ze swoim starszym bratem, i tam zbudował  swój pierwszy samochód. Nowości konstrukcyjne ,które wprowadził do swoich aut, są używana jest po dziś dzień, m.in. turbosprężarkę, hydrauliczne amortyzatory, hamulce bębnowe, wtrysk paliwa, taksometr. Po I wojnie światowej został odznaczony Krzyżem Wielkim Legii Honorowej za projekty dla wojska, szczególnie za rewolucyjny czołg Renault FT-17.

Adam Opel  urodził się w Niemczech r 1837  – niemiecki przemysłowiec. W 1862 r. założył w rodzinnej miejscowości koło Frankfurtu fabrykę maszyn do szycia, od 1866 produkującą również rowery, na których jego synowie  odnosili liczne sukcesy w sporcie. Fabryka dała początek znanemu przedsiębiorstwu motoryzacyjnemu Opel.Przez wiele lat koncern należał do amerykańskiej grupy GM a ostatecznie w chwili obecnej należy do francuskiej grupy PSA(peugeot,citroen)

Mercedes-Benz – a w rzeczywistości  Daimler AG -uprzednio też DaimlerChrysler AG, zaś wcześniej przez koncern Daimler-Benz, popularnie nazywana Mercedes. Pod marką tą produkowane są samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i autobusy.  W kategorii samochodów osobowych, Mercedes-Benz uważany jest za jedną z najbardziej prestiżowych marek na świecie, zarazem jedną z najstarszych.Twórcami marki Mercedes-Benz , której historia sięga lat 80. XIX wieku, byli Karl Benz i Gottlieb Daimler . Od 1902 otrzymały  całkiem nową markę – „MERCEDES”. Mercedes to hiszpańskie imię żeńskie, oznaczające łaskę. Takie imię nosiła urodzona w 1889 roku Mercédès Jellinek, córka austriackiego pioniera automobilizmu, na której cześć nadano imię produkowanym samochodom…….i tak już zostało.

Oceń post

One thought on “Historia samochodów, które macie a nie znacie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *