ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Wymiana chłodnicy silnika

Wymiana-chłodnicy-silnika

Ponad wszelką wątpliwość dosyć często bywa tak, że albo wyciek, albo swoiste „zamulenie” chłodnicy, sprawiają, iż kwalifikuje się ona do niezwłocznej wymiany chłodnicy silnika. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że prowizoryczne oraz doraźne uszczelnianie chłodnicy za pośrednictwem skrzętnie dolewanych uszczelniaczy nie jest szczególnie bezpieczne. Albowiem musimy wziąć pod uwagę fakt, iż taki środek jak uszczelniacz przedostaje się nie tylko do samej chłodnicy, ale również do wszelakich zaworków. Przedostaje się też do termostatu oraz innych elementów.

Naprawy prowizoryczne chłodnicy silnika

Naprawy prowizoryczne mają też inne wady. Notoryczne dolewanie płynu, jak również wieczna niepewność, czy aby na pewno dotrzemy na miejsce przeznaczenia, nie są – delikatnie mówiąc – najprzyjemniejszym towarzyszem podróży. Taka jazda na dłuższą metę może przyprawić nas o przysłowiowy zawrót głowy. Pozostaje więc wymiana chłodnicy silnika. Koszta tej operacji potrafią być doprawdy zróżnicowane. Nie dziwi więc stwierdzenie, że ceny chłodnic samochodowych zaczynają się już od nawet kilkudziesięciu złotych. W tym przypadku mowa akurat o zamienniku – jednakże jego zakup wcale nie musi być błędem.

Kiedy naprawiać chłodnicę silnika?

Reasumując, można powiedzieć, że naprawianie chłodnicy ma sens głównie w takim przypadku, kiedy posiadamy raczej niepospolite auto z doprawdy drogą albo mało dostępną chłodnicą. W innych wypadkach zalecana jest niezwłoczna wymiana chłodnicy silnika. Jak długo chłodnica z dobrym płynem będzie działać poprawnie? Tak długo będziemy cieszyć się bezawaryjną jazdą i ciepłem w kabinie podczas zimowych wyjazdów.


Zadzwoń i umów się na wizytę. Oferujemy krótkie terminy napraw. Przekonaj się sam!


5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *