ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Parownik LPG

Parownik LPG

Parownik LPG przeznaczony jest przede wszystkim do zmiany stanu gazu płynnego w fazę gazową. Jednocześnie taki gaz musi utrzymać stałe ciśnienie. Produkt powinien zapewnić stabilne ciśnienie gazu, również wtedy, kiedy silnik dozna gwałtownego obciążenia.

Co to jest parownik gazu? – jego zalety.

Produkt powinien doskonale współpracować z układem napędowym, każdego pojazdu. Większość parowników gwarantuje niezawodną pracę przez wiele lat, co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla każdego użytkownika. Unikalna konstrukcja, takiego produktu, sprawia, że działa on fantastycznie nie tylko przy niskich temperaturach, ale również i wysokich. Produkt odporny jest na wszelkie korozje. Parownik LPG jest urządzeniem, które może służyć także do odparowania oraz redukcji ciśnienia w różnych instalacjach. W skład parownika powinien wchodzić sam reduktor, czujnik temperatury LPG, drobne elementy montażowe. Elementy wewnętrzne takiego urządzenia odpowiadają przede wszystkim za układ regulacji ciśnienia wyjściowego. Pozytywnie wpływa to na stabilność parownika. Urządzenie doskonale reaguje na nagłe zmiany obciążenia, co jest ogromną zaletą.

Regulacja gazu na parowniku.

Instalacja gazu na parowniku musi być przede wszystkim odpowiednio wyregulowana, aby działała prawidłowo. Parownik najczęściej wykorzystuje złącze diagnostyczne, które jest połączone z układem sterującym. Podczas regulowania gazu, urządzenie powinno pracować na wolnych obrotach. Niezbędna jest oczywiście jazda testowa samochodem, ponieważ w jej trakcie urządzenie ustawia linie mnożnika. Mnożnikiem nazywa się krzywą, która ma za zadanie przedstawić dawkę gazu do czasu wtrysku. Podczas regulacji gazu powinno się dokładnie zaobserwować funkcjonowanie pracy parownika LPG. Urządzenie musi utrzymać stałe ciśnienie. Jeżeli zauważymy, że coś działa nieprawidłowo, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z odpowiednim fachowcem, który z całą pewnością będzie w stanie nam pomóc. Parownik LPG to urządzenie, które można zakupić w niskiej i atrakcyjnej cenie. Odgrywa on ważną rolę w większości pojazdów. Taki parownik przystosowany jest do współpracy z jednostką napędową.


5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *