ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Uncategorized

Co warto wiedzieć o oponach wielosezonowych?

opony wielosezonowe

Opony wielosezonowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze strony właścicieli samochodów osobowych. Taki stan rzeczy wynika przede wszystkim z przyczyn praktycznych i ekonomicznych. Decydując się na to rozwiązanie, warto mieć jednak na uwadze fakt, że opisywane produkty mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Z jakimi zatem informacjami na ich temat trzeba się zapoznać?

Opony wielosezonowe – czym się różnią?

Biorąc pod uwagę panujący w Polsce klimat – ze szczególnym uwzględnieniem skrajnie różnych warunków atmosferycznych podczas całego roku – opony wielosezonowe są przede wszystkim bardzo praktycznym rozwiązaniem. Chodzi oczywiście o to, że właściciele pojazdów nie muszą stawać przed dwukrotną koniecznością wymiany ogumienia. To z kolei przekłada się m.in. na oszczędność czasu. Raz założone opony wielosezonowe przyzwoicie radzą sobie z panującymi na drodze warunkami i w zależności od stylu jazdy – mogą służyć przez kilka lat. Obecnie właściciele pojazdów mogą wybierać wśród szerokiej gamy wyrobów, ponieważ producenci oferują wiele modeli, które różnią się od siebie nie tylko wyprofilowaniem bieżnika, ale także ceną.

Jakie są wady opon wielosezonowych?

Nawet nowoczesne opony wielosezonowe nie są pozbawione wad. Warto pamiętać o tym, że tego typu ogumienie zapewni raczej średnie osiągi podczas jazdy. Dla przykładu – droga hamowania na zaśnieżonej drodze będzie dłuższa niż w przypadku opon zimowych, a przyczepność na rozgrzanym asfalcie gorsza niż w przypadku opon letnich. Z tego właśnie powodu ogumienie wielosezonowe to najlepsza propozycja dla osób, które poruszają się głównie po terenie miejskim, gdzie osiągnięcie wysokich prędkości nie jest możliwe.

Parownik LPG

Parownik LPG

Parownik LPG przeznaczony jest przede wszystkim do zmiany stanu gazu płynnego w fazę gazową. Jednocześnie taki gaz musi utrzymać stałe ciśnienie. Produkt powinien zapewnić stabilne ciśnienie gazu, również wtedy, kiedy silnik dozna gwałtownego obciążenia.

Co to jest parownik gazu? – jego zalety.

Produkt powinien doskonale współpracować z układem napędowym, każdego pojazdu. Większość parowników gwarantuje niezawodną pracę przez wiele lat, co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla każdego użytkownika. Unikalna konstrukcja, takiego produktu, sprawia, że działa on fantastycznie nie tylko przy niskich temperaturach, ale również i wysokich. Produkt odporny jest na wszelkie korozje. Parownik LPG jest urządzeniem, które może służyć także do odparowania oraz redukcji ciśnienia w różnych instalacjach. W skład parownika powinien wchodzić sam reduktor, czujnik temperatury LPG, drobne elementy montażowe. Elementy wewnętrzne takiego urządzenia odpowiadają przede wszystkim za układ regulacji ciśnienia wyjściowego. Pozytywnie wpływa to na stabilność parownika. Urządzenie doskonale reaguje na nagłe zmiany obciążenia, co jest ogromną zaletą.

Regulacja gazu na parowniku.

Instalacja gazu na parowniku musi być przede wszystkim odpowiednio wyregulowana, aby działała prawidłowo. Parownik najczęściej wykorzystuje złącze diagnostyczne, które jest połączone z układem sterującym. Podczas regulowania gazu, urządzenie powinno pracować na wolnych obrotach. Niezbędna jest oczywiście jazda testowa samochodem, ponieważ w jej trakcie urządzenie ustawia linie mnożnika. Mnożnikiem nazywa się krzywą, która ma za zadanie przedstawić dawkę gazu do czasu wtrysku. Podczas regulacji gazu powinno się dokładnie zaobserwować funkcjonowanie pracy parownika LPG. Urządzenie musi utrzymać stałe ciśnienie. Jeżeli zauważymy, że coś działa nieprawidłowo, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z odpowiednim fachowcem, który z całą pewnością będzie w stanie nam pomóc. Parownik LPG to urządzenie, które można zakupić w niskiej i atrakcyjnej cenie. Odgrywa on ważną rolę w większości pojazdów. Taki parownik przystosowany jest do współpracy z jednostką napędową.


Wypożyczalnia samochodów

  • NA MIKRO ZAKUPY?
  • AWARYJNIE
  • NA RANDKĘ WE DWOJE 🙂
Wypożyczenie:
39 PLN / doba
– 150 PLN / 5 dni
– 600 PLN / miesiąc

Ubezpieczenie wyjazdu zagranicznego – GRATIS

Promocja PZU

Promocja PZU

Promocja do 15 maja 2015 roku

Wyjeżdżasz na wakacje? Planujesz podróż służbową? W czasie wyjazdu wiele może się zdarzyć: choroba, wypadek, zgubienie bagażu… Z ubezpieczeniem turystycznym PZU Wojażer nie obawiasz się komplikacji i nieoczekiwanych wydatków.

Po wykonaniu usługi w Auto Serwis Maciej Lewandowski
w kwocie powyżej 500* zł

W terminie od 15 lutego 2015 roku – do 15 maja 2015 roku (usługi się sumują), powyższe ubezpieczenie WOJAŻER w PZU dla jednej osoby do tygodnia pobytu – gratis – dotyczy całej EUROPY.

Przy usłudze po wyżej 700* zł – ubezpieczenie szyb dla posiadaczy OC w PZU – oraz ubezpieczenie WOJAŻER w PZU dla jednej osoby do tygodnia pobytu – gratis – dotyczy całej EUROPY.

Przy usłudze powyżej 1000* zł – usługi się sumują – pakiet Assistance Polska dla posiadaczy OC w PZU ubezpieczenie szyb dla posiadaczy OC w PZU – oraz ubezpieczenie WOJAŻER w PZU dla jednej osoby do tygodnia pobytu – dotyczy całej EUROPY gratis – na cały rok gratis.

*Kwoty usług nie dotyczą części zamiennych ani płynów olejów itp.

PO

Promocja PZU

Doświadczenie specjalistów

Kilkunastoletnia praktyka w naprawach samochodów czyni nas ekspertami w branży motoryzacyjnej. Zaufaj naszej wiedzy popartej doświadczeniem. Przekonaj się sam!

Atrakcyjne ceny

W naszym warsztacie jesteśmy w stanie zaoferować usługi o najwyższej jakości zachowując przy tym rozsądną ceną. Zobacz sam!

Samochód zastępczy

Samochód zastępczy w Bydgoszczy na czas naprawy
Samochód zastępczy na czas naprawy

Potrzebujesz samochodu zastępczego na czas naprawy? Świetnie trafiłeś! Nie odczujesz odstawienia auta do warsztatu i nadal pozostaniesz mobilny. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

Już niedługo w ofercie będzie dostępny zastępczy Ford Transit.


Zadzwoń pod numer kontakt mechanik bydgoszcz 786 865 480 i umów się na wizytę. Oferujemy krótkie terminy napraw. Przekonaj się sam!