ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Co warto wiedzieć o oponach wielosezonowych?

opony wielosezonowe

Opony wielosezonowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze strony właścicieli samochodów osobowych. Taki stan rzeczy wynika przede wszystkim z przyczyn praktycznych i ekonomicznych. Decydując się na to rozwiązanie, warto mieć jednak na uwadze fakt, że opisywane produkty mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Z jakimi zatem informacjami na ich temat trzeba się zapoznać?

Opony wielosezonowe – czym się różnią?

Biorąc pod uwagę panujący w Polsce klimat – ze szczególnym uwzględnieniem skrajnie różnych warunków atmosferycznych podczas całego roku – opony wielosezonowe są przede wszystkim bardzo praktycznym rozwiązaniem. Chodzi oczywiście o to, że właściciele pojazdów nie muszą stawać przed dwukrotną koniecznością wymiany ogumienia. To z kolei przekłada się m.in. na oszczędność czasu. Raz założone opony wielosezonowe przyzwoicie radzą sobie z panującymi na drodze warunkami i w zależności od stylu jazdy – mogą służyć przez kilka lat. Obecnie właściciele pojazdów mogą wybierać wśród szerokiej gamy wyrobów, ponieważ producenci oferują wiele modeli, które różnią się od siebie nie tylko wyprofilowaniem bieżnika, ale także ceną.

Jakie są wady opon wielosezonowych?

Nawet nowoczesne opony wielosezonowe nie są pozbawione wad. Warto pamiętać o tym, że tego typu ogumienie zapewni raczej średnie osiągi podczas jazdy. Dla przykładu – droga hamowania na zaśnieżonej drodze będzie dłuższa niż w przypadku opon zimowych, a przyczepność na rozgrzanym asfalcie gorsza niż w przypadku opon letnich. Z tego właśnie powodu ogumienie wielosezonowe to najlepsza propozycja dla osób, które poruszają się głównie po terenie miejskim, gdzie osiągnięcie wysokich prędkości nie jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *