ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Jakie auto kupić do 10000 zł?

Jakie auto kupić do 10000 zł?

Rynek samochodów używanych jest bardzo zróżnicowany. W założonym budżecie, którym dysponuje wiele świeżo upieczonych kierowców, jak i większość Polaków w związku z wydatkami na życie, możemy znaleźć jednak bardzo wiele dobrych modeli, które zasługują na naszą uwagę – może to być zarówno popularny kompakt, rodzinne kombi czy terenówka do weekendowej zabawy. Co możemy zatem kupić w budżecie wynoszącym 10.000,-zł?

1) Rodzinny minivan – Citroen Xsara Picasso
Citroen Xsara PicassoTen niedoceniany na rynku wtórnym samochód produkcji Citroena jest bardzo dobrą propozycją dla rodziny z dziećmi i osób, które muszą przewozić dużo bagażu, a tym samym potrzebują sporej przestrzeni we wnętrzu. Produkowany od 1999 do 2008 roku. Do wyboru dwie jednostki benzynowe (1.6l oraz 1.8l) i dwie jednostki Diesla (1.6 HDI oraz 2.0 HDI). Na uwagę zasługują modele z końca produkcji.

2) Mały do miast – Fiat Panda
Fiat PandaPomimo tego, że Fiat Panda nie zapewnia dużej przestrzeni ładunkowej, to do warunków miejskich będzie idealnym wyborem – w założonym budżecie bez problemu kupimy ładny egzemplarz z silnikiem benzynowym 1.1 Fire oferującym 55 KM lub z większym 1.2 Fire o mocy 60 KM. Nie są to może olbrzymie wielkości, ale w podstawowej wersji Fiat Panda nigdy nie miał być samochodem rajdowym – do spokojnej eksploatacji w zupełności wystarczy oferując nam wysoką ekonomię swojej pracy.

3) Niestarzejący się kompakt – Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 147Samochód roku 2001 jest dostępny obecnie poniżej 10 tysięcy złotych. Najrozsądniejszym wyborem jest silnik 1.6 Twin Spark o mocy 120 KM, który pozwala na dynamiczną i swobodną jazdę na trasie. Jest zarazem mniej awaryjny i prostszy (a przez to tańszy!) w naprawach iż jednostka 2.0 TS o mocy 150 KM.

4) Kolejny Francuz – Peugeot 206
Peugeot 206Tego samochodu nie trzeba chyba przedstawiać, jest on niezwykle popularny na naszych ulicach, a przez to mamy spory wybór na rynku wtórnym. Najlepszym wyborem jest jednostka benzynowa 1.6, która oferując 109 KM zadowala się spalaniem niespełna 7l/100km. Auto ma bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne, co przekłada się na dobry stan egzemplarzy dostępnych na rynku. Warto zwrócić również uwagę na powiększoną wersje SW.

5) Zabawa w terenie – Suzuki Samurai
Suzuki SamuraiW okolicy 10 tysięcy złotych kupimy cywilną wersję Suzuki Samurai z końca produkcji, tj. z 1998 roku. Mały, lekki i tani w eksploatacji to największe zalety tego modelu. Na rynku znajdziemy szeroką gamę części dedykowanych rozwiązaniom skierowanym do rajdów offroad i tym samym za niewielkie pieniądze możemy mieć weekendową „zabawkę” do błota.

Podsumowując, wybór samochodów do kwoty 10.000,-zł jest dość duży. Należy jednak pamiętać, że każdy samochód po zakupie potrzebuje tzw. pakietu startowego – wymiany filtrów, rozrządu, napraw. Te koszty też warto uwzględniać w budżecie na „nowy” samochód.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *