ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Jakie są najważniejsze zalety opon wielosezonowych

opony wielosezonowe

Zima w Polsce to czas przeważnie dość trudny dla kierowców – muszą oni radzić sobie z zaśnieżonymi i nierzadko również oblodzonymi nawierzchniami. Poruszanie się po nich pojazdem z oponami przeznaczonymi na sezon letni jest bardzo niebezpieczne ze względu na ich niską przyczepność we wspomnianych warunkach. Dysponowanie drugim kompletem ogumienia to z kolei dodatkowe koszty wynikające zarówno z konieczności jego zakupu, jak i wymiany przeprowadzanej dwukrotnie w ciągu każdego roku. Kompromisem są natomiast opony wielosezonowe.

Opony wielosezonowe – czy to się opłaca?

Jednym z głównych kryteriów branych pod uwagę przy wyborze opon do samochodu jest ich cena. Modele wielosezonowe, choć stają się coraz przystępniejsze, nadal zaliczane są do segmentu produktów dość drogich. Należy jednak wziąć pod uwagę oszczędności, jakie wynikają z ich zakupu: nie trzeba ponosić opłat związanych z wymianą i nabyciem kompletów ogumienia na dany sezon. Oprócz oszczędności, jest to zatem rozwiązanie bardzo wygodne dla użytkownika pojazdu.
Może on ponadto czuć się bezpiecznie w każdych warunkach – niezależnie od tego, kiedy spotkają go na drodze. Przemyślany typ bieżnika to kolejny z atutów opon wielosezonowych. Zarówno śnieg, jak i deszcz, są odprowadzane z ogumienia w sposób efektywny. Latem natomiast mieszanka jest na tyle twarda, by zagwarantować nie tylko optymalną przyczepność, ale też przyczynić się do obniżenia spalania ze względu na stosunkowo niskie opory toczenia. Warto zatem przemyśleć zakup takich opon – trzeba jednak wziąć pod uwagę charakterystykę eksploatacji pojazdu i warunki, w których najczęściej jest on użytkowany. Wtedy przed zimą można wykonać tylko konserwację podwozia by zabezpieczyć nas samochód przed zimą.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *