ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Jakie objawy świadczą o uszkodzeniu pompowtryskiwaczy?

jakie objawy świadczą o uszkodzeniu pompowtryskiwaczy

Pompowtryskiwacze to najważniejsze elementy całego układu wtryskowego. Objawy awarii tych komponentów bywają bardzo różne, co sprawia, że z ich odpowiednio wczesnym dostrzeżeniem mają problemy nawet bardziej doświadczeni kierowcy. Co zatem powinno zwrócić uwagę właścicieli samochodów?

Za dość niepokojące należy uznać wyraźnie zwiększone wibracje jednostki napędowej – w szczególności na biegu jałowym. Jeżeli są one odczuwalne nawet we wnętrzu kabiny, to sytuacji takiej absolutnie nie można lekceważyć. Aby ograniczyć potencjalne uszkodzenia, warto jak najszybciej wykonać diagnostykę komputerową, która pozwoli precyzyjnie ustalić, gdzie dokładnie tkwi problem. O wadliwie funkcjonujących pompowtryskiwaczach informuje również zwiększone w sposób nieuzasadniony zużycie paliwa. Z czasem mogą pojawić się problemu z uruchamianiem silnika, a także ze spadkiem jego osiągów. Wielu kierowców napotyka także problem dotyczący nierównomiernego przyspieszania, który jest nie tylko irytujący, ale też potencjalnie niebezpieczny. Awaria jednego lub kilku pompowtryskiwaczy będzie także skutkowała głośniejszą pracą silnika.

Jak poradzić sobie z awarią?

Właściciele samochodów mogą zdecydować się na 2 rozwiązania problemu. Po pierwsze, uszkodzony pompowtryskiwacz wystarczy wymienić na nowy. Dlaczego zatem opcja ta nie cieszy się dużą popularnością, jak mogłoby się wydawać? Elementów tych nigdy nie należy wymieniać pojedynczo. Nawet jeżeli uszkodzeniu ulega jeden z elementów, a pozostałe 3 pracują normalnie, niestety trzeba zadziałać kompleksowo. Biorąc pod uwagę fakt, że pojedynczy element może kosztować ponad 4000 zł, łatwo przeliczyć, z jak ogromnymi wydatkami trzeba będzie się zmierzyć. Dlatego też znacznie większą popularnością cieszą się usługi regeneracji pompowtryskiwaczy. Proces ten gwarantuje bardzo dobre rezultaty i jest znacznie tańszy. W tym przypadku konieczne do poniesienia koszty rzadko kiedy przekraczają 2000 zł.

1/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *