ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Samochodowe wydatki z perspektywy obu stron barykady

Dziesiąta para szpilek po 200-300 zł każda? Nowy płaszczyk, albo markowe kosmetyki za pół tysiąca? Gdy jesteś kobietą nie widzisz w tym żadnego problemu, ale co jeżeli chodzi o wydatki związane z samochodem? Okazuje się, że to panowie wydają na samochód średnio więcej i to aż dwukrotnie ! Tak wynika z najnowszego raportu „Polak w drodze 2.0 – wydatki kierowców”

Odejmując koszty paliwa wydatki związane z eksploatacją samochodu przeciętnego kierowcy przeważnie wynoszą maksymalnie 200 zł miesięcznie (83 proc.). Jednak w  przypadku mężczyzn wydatki te potrafią być zdecydowanie wyższe.

Koszty eksploatacji

W badaniu wzięto pod uwagę również jak bezpiecznie jeżdżą polscy kierowcy i za co płacą mandaty. Okazuje się najczęściej popełniano wykroczenia związane z m.in. przekroczeniem dozwolonej prędkości (56 proc.) i źle wykonanymi manewrami (16 proc.). Okazuje się, że mandaty za zbyt szybką jazdę częściej płacą kobiety (71 proc., przy 45 proc. wskazań wśród mężczyzn). Z kolei mężczyźni przyznawali się również do mandatów za nieprawidłowo wykonany manewr lub parkowanie (odpowiednio 28 i 15%).Jeżeli mieszkamy w większym mieście do kosztów eksploatacji musimy również doliczyć koszty płatnego parkowania. O dziwo kobiety dwa razy bardziej odczuwają ubytek zawartości swoich portfelów związany z opłatami za parking

Opłaty

Co ciekawe zbadań wynika również, ze częściej to właśnie kobiety planują w 2017 roku zmianę samochodu ( 45 % badanych kobiet i zaledwie 28 % mężczyzn)

Zmiana samochodu

Powodowane jest to najprawdopodobniej wygodą, jaką daje nowy, mniej awaryjny samochód, z którym to kobieta nie będzie miała tak wielu problemów. Źródło statystyk: raport „Polak w drodze 2.0 – wydatki kierowców”

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *