ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Konserwacja podwozia czy blacharz? Nie licz na producenta

konserwacja-podwozia-w-bydgoszczy_009

W dzisiejszych czasach, w których technologia osiągnęła bardzo wysoki poziom zaawansowania również motoryzacja stała się mocno rozwinięta. Praktycznie cały czas w fabrykach produkowane są nowe pojazdy. Fakt ten jest przyczyną coraz większego ruchu na ulicach, przez co prowadzenie samochodu czy jakiegokolwiek innego środka lokomocji staje się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla nowo upieczonych kierowców.

Konserwacja podwozia czy blacharz?

Jak powszechnie wiadomo, wszystko z czasem traci swój blask i staje się „zużyte”, przez co traci swoją dawną świetność. Dotyczy to również samochodów (nawet można powiedzieć -zwłaszcza pojazdów), ponieważ są narażone bezpośrednio na warunki atmosferyczne. Jadąc do pracy naszym nowym nabytkiem stara się zwykle jak najbardziej uważać, aby nie „zarysować” go, a przede wszystkim nie spowodować wypadku. Jednak będąc w murach zakładu pracy nie mamy wpływu na pozostawiony pojazd gdzieś tam na ulicy. Często zdarza się, że samochodu prosto z salonu w najmniej oczekiwanym momencie stają się porysowane, co z pewnością jest przykre dla właścicieli.

Dokonując zakupu wymarzonego środka komunikacji najważniejszą sprawą jest zabezpieczenie go przed korozją. Producenci samochodów z reguły nie uwzględniają w serwisach uszkodzeń takich, jak rdza, czy po prostu samoistne zużycie się materiału. W takim przypadku najlepiej jest zaraz po nabyciu zastosować środki konserwujące firmy Waxoyl. Przedsiębiorstwo to produkuje specyfiki chroniące kompleksowo powierzchnię pojazdów. Dzięki nim bez większych problemów można zadbać o podwozie stosując „Hardwax”, zabezpieczyć lakier korzystając ze specyfiku o nazwie „100 plus”, czy wreszcie zadbać o tapicerkę i komorę silnika używając odpowiednio „U.P.T.” i „Motor Care”. Warto również zwrócić uwagę na firmę Berner. W ich ofercie znaleźć można różne akcesoria, które z pewnością przydadzą się podczas drobnych usterek. Umożliwiają zakup lakierów, uszczelek, ale również pióra wycieraczek czy wreszcie węże i filtry, których wymiana czasem jest niezbędna, aby kontynuować przemieszczanie się i eksploatować nowo nabyty samochód. Jednak najprostszą metodą jest zlecenie konserwacji profesjonalistom. Od dawna zajmujemy się konserwacją podwozia w Bydgoszczy – więcej informacji znajdą Państwo tutaj

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *